کد خبر: ۷۷۴۳۶
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
نائب رئیس هیات مدیره ستاد دیه کشور:
نائب رئیس هیات مدیره ستاد دیه کشور گفت: سالانه ۱۰ هزار زندانی با کمک های انسان دوستانه مردم آزاد می شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی اکبر یساقی در جشن گلریزان زندانیان جرایم غیرعمد مرکز استان خراسان شمالی با بیان اینکه فرهنگ کمک به آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد همانند دیگر کمک های مردمی در حال گسترش است، اظهار کرد: امیدواریم امسال بیش از سال های گذشته شاهد آزادی زندانیان جرایم غیر عمد باشیم.

یساقی شمار زندانیان جرایم غیر عمد سراسر کشور را هشت هزار نفر با محکومیت یک هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: امسال بیش از ۶۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک شده است.

وی در ادامه بیان کرد: بیشترین زندانیان جرایم غیرعمد به سبب ورشکستگی ناشی از مشکلات اقتصادی و مسائل مالی گرفتار میله های زندان شده اند.

نائب رئیس هیات مدیره ستاد دیه کشور تصریح کرد: باتوجه به اینکه مشکلات اقتصادی هر ساله تعداد این زندانیان را افزایش می دهد از این رو اصلاح برخی قوانین همچون اصلاح قانون چک را در دستور کار داریم تا ورود زندانیان جرائم غیرعمد کاهش یابد.

یساقی اعلام کرد: درحال حاضر ۴۰۰ زندانی جرائم غیرعمد به علت تصادفات در زندان ها به سر می برند، درحالی که در گذشته به بیش از ۵۰ هزار نفر می رسید.

وی رقم مالی جرائم زندانیان غیر عمد را از یک‌میلیون تومان تا مبلغ‌های میلیاردی اعلام کرد و گفت: پنج درصد زندانیان جرائم غیرعمد کشور به علت رقم های مالی سنگین گرفتار زندان شده اند.

وجود ۱۲۵ زندانی جرائم غیر عمد در خراسان شمالی

مدیرکل زندان های خراسان شمالی در ادامه این مراسم گفت: در حال حاضر ۱۲۵ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان به سر می برند که چشم انتظار کمک خیران هستند.

پژمان پروین اظهار کرد: میزان بدهکاری این تعداد زندانی پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که امیدواریم با کمک نیکوکاران و خیران تا پایان ماه مبارک رمضان از پشت میله ها رهایی یابند.

پروین افزود: خوشبختانه آمار زندانیان جرایم غیرعمد زن خراسان شمالی بسیار پایین است به طوری که تنها ۲.۵ درصد آمار را تشکیل داده اند.

وی در ادامه بیان کرد: در جشن گلریزان سال گذشته ۲۴۷ زندانی جرایم غیرعمد با کمک خیران، رضایت شکات، ستاد دیه و اعطای تسهیلات از زندان های خراسان شمالی آزاد شدند.

مدیرکل زندان های خراسان شمالی اعلام کرد: در مدت پنج سال ۸۶۰ زندانی جرایم غیرعمد با کمک مردم نیکوکار استان از زندان ها آزاد شده اند.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: تا پایان سال گذشته تمامی زندانیان جرایم غیر عمد استان آزاد شدند.

حجت الاسلام اسدالله جعفری اظهار کرد: در جشن گلریزان سال گذشته ۶ زندانی جرایم غیر عمد آزاد شدند و امسال نیز دستور آزادی ۱۵ زندانی در این جشن صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در جشن گلریزان مرکز استان خراسان شمالی ستاد دیه کشور مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان و استانداری خراسان شمالی مبلغ ۴۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد این استان کمک کردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

حیات‌وحش، بخشی از سیستم پیچیده بوم‌سازه‌گانی (اکوسیستم‌هایی) است که در افزایش بهره‌وری و پایداری بوم‌سازه‌ها نقش اساسی دارد و انسان برای تأمین آب، غذا، ارزش‌های زیبایی‌شناختی و فعالیت‌های تفریحی خود به آن وابسته است.
تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

مراسم تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور حجت الاسلام رحیمیان و مروی نمایندگان مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد و پیکر‌های شهیدان با حضور جمع کثیری از مردم از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز به سمت چهارراه زند تشییع شد.