کد خبر: ۷۷۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان:
رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان با یادآوری این‌که از ۲۷ اردیبهشت خرید تضمینی محصولات کشاورزی در گلستان آغاز شده از پرداخت ۲۴۴ میلیارد تومان از طلب کشاورزان پرداخت شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مختار مهاجر در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: خرید تضمینی محصولات کشاورزی در گلستان از ۲۷ اردیبهشت ماه و با خرید محصول جو از کشاورزان آغاز شد.

وی با یادآوری این‌که خرید محصولات کشاورزی در گلستان تا حدود ۴۰ روز آینده ادامه می‌یابد، افزود: برداشت جو، گندم، کلزا و سیب زمینی به طور همزمان در استان آغاز شده و ادامه دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان با بیان این‌که ۱۰۰ مرکز خرید گندم در استان فعال است، گفت: تاکنون ۶۰۶ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون ۱۰۳ هزار تن کلزا در ۴۹ مرکز خرید و ۲۵ هزار تن جو در ۱۸ مرکز از کشاورزان خریداری شده است.

مهاجر به پیش بینی تولید این محصولات در سال زراعی جاری هم اشاره و بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم امسال حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تن کلزا، حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ تن جو و یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم در استان تولید شود.

خرید تضمینی سیب زمینی ادامه دارد

وی با یادآوری این‌که به دلیل کاهش قیمت سیب زمینی در بازار، از هفتم خرداد خرید تضمینی این محصول در استان آغاز شده است، اضافه کرد: هم اکنون چهار مرکز خرید در مرکز و غرب استان فعال شده است.

مهاجر تصریح کرد: تاکنون حدود سه هزار و ۵۰۰ تن سیب زمینی کشاورزان گلستانی به قیمت ۴۱۲۱ ریال خریداری شده و خرید همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: امسال حدود ۶ هزار هکتار سیب زمینی در گلستان کشت شده و پیش بینی می‌کنیم ۱۶۰ هزار تن محصول برداشت شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۲۴ میلیارد تومان از طلب گندمکاران، ۱۰۸ میلیارد تومان طلب کلزاکاران و ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از طلب جوکاران گلستانی پرداخت شده است. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
لحظات فراموش نشدنی جام جهانی / تصاویر

لحظات فراموش نشدنی جام جهانی / تصاویر

بدون شک تماشاگران فرانسوی خوشحالترین مردم حال حاظر کره زمین به حساب می‌آیند. جام جهانی روسیه تمام شد. اگر از تمامی عکاسان جام جهانی روسیه بپرسید که جذاب‌ترین عکس‌های جام جهانی مربوط به کدام بخش است، قطعا بخش تماشاگران را انتخاب خواهند کرد.
طرح جمع آوری اوباش تهران / تصاویر

طرح جمع آوری اوباش تهران / تصاویر

طرح جمع آوری 238 نفر از اوباش پایتخت روز دوشنبه با حضور سردار «حسین رحیمی» رئیس پلیس تهران بزرگ برگزار شد.