کد خبر: ۷۷۳۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
رئیس اداره ی پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی:
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از آغاز بارش باران و وقوع سیلاب در استان طی هفته جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی صابری در گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت: بررسی آخرین نقشه های پیش یابی نشان دهنده تقویت امواج تراز میانی جو از بعد از ظهر امروز در استان سبب رخداد رگبار باران توام با رعد و برق و وزش باد در مناطق شمالی استان خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این راستا طی امروز و یکشنبه بارشهای رگباری سطح وسیع تری از استان را در برخواهد گرفت: افزود: برای اوایل هفته هوایی توام با رگبار و رعد و برق و سیلابی شدن مسیل ها پیش بینی می شود.

صابری اضافه کرد: براساس پیش بینی کارشناسان هواشناسی فعالیت امواج ناپایدار موجب وقوع رگبار باران، رعدو برق و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها در اوایل هفته جاری می شود.

 رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: شدت این ناپایداری ها برای نواحی شمالی و مرکزی استان و در روز شنبه پیش بینی شده است.

صابری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته  تکاب  با دمای  ۶ درجه بالای صفر خنک ترین شهر استان و شاهیندژ  با دمای ۳۲  درجه   بالای صفر نسبت به دیگر نقاط استان هوای گرمتری داشت.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: میزان بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته در ارومیه ۰.۹ میلیمتر، نازلو۰.۶، ماکو ۱۵.۵، چالدران ۲.۶، شوط ۲.۵ و پلدشت ۲.۲ میلیمتر گزارش شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.