کد خبر: ۷۷۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس:
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس عنوان کرد: در حال حاضر باید اولویت را بازسازی بافت فرسوده شهری و بهسازی خورها قرار دهیم که اعتبار آن باید در بودجه ملی دیده شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کیانوش جهانبخش در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه  حل مشکل فاضلاب در شهر بندرعباس به یک مطالبه عمومی بدل شده اما شورای شهر بندرعباس در این زمینه اختیارات قانونی ندارد، بیان داشت: لازمه رفع مشکل فاضلاب و سرریز شدن آن به دریا عزم جدی و نگاه ملی است و شرکت آب و فاضلاب شهری تنها نمی‌تواند این مشکل را رفع کند.

وی با تأکید بر اینکه بودجه کلانی برای از بین بردن معضل فاضلاب شهر بندرعباس نیاز است گفت: یکی از مشکلات اصلی در شهر بندرعباس وجود ۴۲ درصد بافت فرسوده‌ای است که فاقد شبکه فاضلاب استاندار شهری است.

عضو شورای شهر بندرعباس افزود: با ایجاد زیرساخت‌های مناسب مانند تصفیه‌خانه مجهز می‌توان از پساب‌ها استفاده دوباره کرد که نتیجه آن صرفه جوی در مصرف آب شرب است.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات صدور مجوز احداث آب شیرین کن ها برای صنایع در سال‌های گذشته است زیرا می‌توانستیم این صنایع را مجبور به  ایجاد و پیوستن به کنسرسیوم کنیم.

جهانبخش اضافه کرد: این صنایع با پیوستن به این کنسرسیوم هرکدام سهم خود را پرداخت می‌کردند و از این طریق می‌توانستیم با یک چاره‌اندیشی معضل آب و فاضلاب را رفع کنیم.

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر باید اولویت را بازسازی بافت فرسوده شهری و بهسازی خورها قرار دهیم که اعتبار آن باید در بودجه ملی دیده شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.