کد خبر: ۷۷۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس:
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس عنوان کرد: در حال حاضر باید اولویت را بازسازی بافت فرسوده شهری و بهسازی خورها قرار دهیم که اعتبار آن باید در بودجه ملی دیده شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کیانوش جهانبخش در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه  حل مشکل فاضلاب در شهر بندرعباس به یک مطالبه عمومی بدل شده اما شورای شهر بندرعباس در این زمینه اختیارات قانونی ندارد، بیان داشت: لازمه رفع مشکل فاضلاب و سرریز شدن آن به دریا عزم جدی و نگاه ملی است و شرکت آب و فاضلاب شهری تنها نمی‌تواند این مشکل را رفع کند.

وی با تأکید بر اینکه بودجه کلانی برای از بین بردن معضل فاضلاب شهر بندرعباس نیاز است گفت: یکی از مشکلات اصلی در شهر بندرعباس وجود ۴۲ درصد بافت فرسوده‌ای است که فاقد شبکه فاضلاب استاندار شهری است.

عضو شورای شهر بندرعباس افزود: با ایجاد زیرساخت‌های مناسب مانند تصفیه‌خانه مجهز می‌توان از پساب‌ها استفاده دوباره کرد که نتیجه آن صرفه جوی در مصرف آب شرب است.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات صدور مجوز احداث آب شیرین کن ها برای صنایع در سال‌های گذشته است زیرا می‌توانستیم این صنایع را مجبور به  ایجاد و پیوستن به کنسرسیوم کنیم.

جهانبخش اضافه کرد: این صنایع با پیوستن به این کنسرسیوم هرکدام سهم خود را پرداخت می‌کردند و از این طریق می‌توانستیم با یک چاره‌اندیشی معضل آب و فاضلاب را رفع کنیم.

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر باید اولویت را بازسازی بافت فرسوده شهری و بهسازی خورها قرار دهیم که اعتبار آن باید در بودجه ملی دیده شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افزایش ثروت با تمرکز در بخش تولید

افزایش ثروت با تمرکز در بخش تولید

سید محمد مهاجر پیرامون افزایش ثروت در بخش تولید، گفت:عدم تمرکز در بخش صنعت، آسیب بزرگی به اقتصاد کشور وارد کرده و عدم موقعیت یابی کارخانجات صنعتی به تعطیلی و کاهش ظرفیت تولید می انجامد.
رکود به بازار مسکن بازگشت

رکود به بازار مسکن بازگشت

کاهش قدرت خرید متقاضیان مهمترین دلیلی است که باعث شده از بازار مسکن پایتخت برای ششمین ماه متوالی با افت قابل ملاحظه حجم معاملات روبه‌رو شود به طوری که گفته می شود تعداد معاملات خرید آپارتمان در آبان ماه امسال به کمترین میزان خود طی دست‌کم چهار سال گذشته رسیده است .