کد خبر: ۷۷۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان:
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: این نهاد مقدس با اجرای سه طرح ویژه در ماه پرخیروبرکت رمضان به فقرا ونیازمندان کمک و ارائه خدمت می کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرسول شیخی زاده در گفت وگو با خبرنگاران یکی از ویژگی های ماه مبارک رمضان توجه ودستگیری نیازمندان است، گفت: بزرگان دین مبین اسلام همواره انسان ها را به دستگیری و کمک به فقرا و مستمندان فراخواندند و این سنت حسنه در ماه هایی هم چون رمضان رونق و گسترش بیشتری پیدا می کند.

وی عنوان کرد: طرح های اکرام ایتام، محسنین و مفتاح الجنه و اطعام نیازمندان توسط کمیته امداد در استان کردستان به منظور کمک به مستمندان و فقرا در این ماه پرخیروبرکت در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه محسنین شامل کودکانی است که به دلیل مشکلاتی که برای سرپرست خانوار آنها ایجاد شده برای تامین مایحتاج زندگی خود نیازمند کمک خیران هستند، بیان کرد: طرح اکرام ایتام و محسنین برای حمایت از کودکان یتیم و آنهایی که شامل محسنین می شوند، اجرا شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان اضافه کرد: خیران و نیکوکاران برای مشارکت دراین طرح ها می توانند با پذیرش حمایت از یک یا چند کودک به طور ماهانه مبالغی به حساب آنها واریز کنند.

شیخی زاده اظهارداشت: طرح مفتاح الجنه هم در راستای رفع نیازهای اساسی نیازمندان با ایجاد زمینه حضور مسئولان وخیران در منازل خانوارهای نیازمند اجرا می شود.

وی ادامه داد: در این دیدارها علاوه بر اهدای کمک های نقدی و غیرنقدی به این خانوارها مشکلات و معضلات آنها هم مورد بررسی قرار می گیرد و از تمامی ظرفیت های در اختیار در راستای کمک به این افراد که دارای مشکلات زیادی هستند استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه اطعام نیازمندان از دیگر طرح‌های ویژه ماه رمضان کمیته امداد است که در استان کردستان نیز انجام می شود، عنوان کرد: خیران می‌توانند از دو طریق اهداء غذای گرم و جیره خشک در این طرح مشارکت و به نیازمندان کمک کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان اضافه کرد: علاوه بر موارد مذکور نیکوکاران و خیران می‌تواننداز طریق سامانه و کد ussd با شماره‌گیری عدد ۸۷#*۸۸۷۷*  کمک های خود را به‌صورت الکترونیکی پرداخت کنند.

شیخی زاده یادآورشد: در حال حاضر۵۸ هزار خانوار تحت پوشش خدمات کمیته امداد این استان قرار دارند و از این تعداد ۲۹ هزار از این خانوار دارای زن سرپرست، هفت هزار کودک یتیم و نیازمند، ۹ هزار دانش‌آموز و دانشجو و هزار و ۷۰۰ بیمار زمین‌گیر و صعب‌العلاج  هستند.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در راستای کمک به افراد نیازمند در استان کردستان، عنوان کرد: در سایه کمک های مردمی حمایت های بسیار خوبی از جامعه هدف کمیته امداد در استان کردستان صورت می گیرد و انتظار داریم که این روند ادامه داشته باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: خوشبختانه میزان مشارکت مردم استان کردستان در راستای کمک به افراد نیازمند نیز بالاست و این مهم در مباحثی همچون پرداخت زکات و همچنین صدقه خود را نشان داده و مردم این استان را به عنوان پیشگام و پیشرو در این مباحث در سطح کشور مطرح کرده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.