کد خبر: ۷۷۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان همدان از بازگشت ۱۵ قطعه پرنده و یک خدنگ پس از تیمار به طبیعت زیبای این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بهاره نوری صفا  اظهار داشت: دوستداران طبیعت طی ماه گذشته ۱۶ قطعه انواع گونه های مورد نظر شامل عقاب، بوتیمار، گاوچرانک، سبزقبا، لیل، قرقی، شاه بوف، جغد، سارگپه و خدنگ را برای تیمار و رها سازی به این اداره تحویل داده اند که از سوی ماموران این نهاد تیمار و به طبیعت بازگشتند.

نوری صفا با قدرانی از دوستداران و حامیانی که حیات وحش زخمی و سرگردان را به محیط زیست تحویل می دهند، از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه حیات وحش مصدوم یا بیمار مراتب را به اداره محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

نوری صفا گونه های شاخص جانوری منطقه شهرستان همدان را نام برد و گفت: گرگ، کفتار، قوچ و میش، شغال، روباه، راسو، زرده بر، رودک، خرگوش، خارپشت ایرانی، تشی، انواع موش ها، کبک، تیهو و سنگ چشم خاکستری از گونه های شاخص همدان است.

وی سبز قبا، دم جنبانک ابلق، دلیجه معمولی، هما، سارگپه، کرکس، قرقی، طرلان، شاهین، بحری، بالابان، لاچین، حواصیل خاکستری، پرستو معمولی، سار و بلبل، آگامای قفقازی و گرزه مار، مارهای دشتی و آگاما و لاک پشت مهمیز دار را از دیگر گونه ها برشمرد.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان همدان عنوان کرد: در شهرستان همدان منطقه حفاظت شده شرا و مناطق شکار ممنوع الوند و اکباتان و آبشینه قرار گرفته است.
برچسب ها: حیات وحش ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پردیس؛ انتخاب مستاجران نقره داغ شده پایتخت

پردیس؛ انتخاب مستاجران نقره داغ شده پایتخت

سازنده مسکن مهر پردیس گفت: افزایش خارج از قدرت خرید مسکن و به تبع آن اجاره، شهروندان تهرانی را متمایل به سکونت در شهرهای اقماری از جمله پردیس کرده است.
تقویت سواد رسانه‌ای لازمه فرهنگسازی و حمایت از کالاهای داخلی

تقویت سواد رسانه‌ای لازمه فرهنگسازی و حمایت از کالاهای داخلی

یک پژوهشگر اقتصادی شهری با اشاره به اینکه با فقر رسانه‌ای در جامعه روبه‌رو هستیم، لازمه فرهنگ سازی برای مصرف کالای داخلی را تقویت سواد رسانه ای دانست.