کد خبر: ۷۷۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
معاون فرماندار گمیشان تاکید کرد
معاون فرماندار شهرستان گمیشان گفت: پدافند غیرعامل برای پیشبرد بهتر برنامه‌های خود، باید توجه به موضوعات آموزشی را در اولویت کاری خود قرار دهد، چرا که بسیاری از مردم و حتی مدیران هنوز با این مجموعه آشنا نیستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید علیرضا حسینی در اولین جلسه شورای هماهنگی پدافند غیر عامل شهرستان گمیشان اظهار کرد: فرهنگ‌سازی و آموزش پدافند غیر عامل یکی از مهم‌ترین  برنامه‌های راهبردی کشور است که باید تمامی سطوح جامعه را در بر گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در پدافند غیر عامل تمامی نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند در حالی که در پدافند عامل مانند سیستم‌های ضدهوایی و هواپیماهای رهگیر، تنها نیروهای مسلح مسئولیت برعهده دارند.

به گفته حسینی، فرهنگ‌سازی و ایجاد باور عمومی در خصوص ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیرعامل و انجام اقدامات دفاع غیرعامل برای مقابله با تهاجم خصمانه و کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی و غیر طبیعی و پیشگیری از تلفات انسانی یکی از موضوعات بنیادی است که وسعت و گسترش آن همه زیرساخت‌ها و مراکز حیاتی و حساس و مهم را در هر کشوری در بر می‌گیرد.

*اجرای پدافند غیرعامل ایمنی را در ذات طرح‌های شهرستان اجرایی می‌کند

وی ادامه داد:  در حال حاضر عمده‌ترین هدف پدافند غیرعامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت های مورد نیاز مردم است تا به تدریج شرایطی را برای امنیت ایجاد کند.

جانشین رئیس شورای هماهنگی پدافندغیرعامل در شهرستان گمیشان تصریح کرد: این اقدامات چنانچه به صورت یک برنامه‌ریزی و با طراحی در توسعه پایدار نهادینه شود، خود به خود بسیاری از زیرساخت هایی که ایجاد می شود، در ذات خود ایمنی خواهند داشت.

حسینی یادآور شد: در شرایط کنونی برای اصلاح زیرساخت‌های ایجاد شده هم می‌توان با ارائه راهکارهایی همچون مهندسی مجدد، شرایط مناسبی مهیا و آنها را مستحکم کرد.

حسینی در ادامه، دستورالعمل شورای پدافند غیرعامل را که توسط استاندار گلستان برای دستگاه‌های اجرایی استان ارسال شده بود را  قرائت کرد و بندهای آن را با توجه به وظایف سازمانی ادارات تشریح و اجرای آن را مورد تاکید قرار داد.

در ادامه جلسه، اعضای حاضر، ضمن ارائه عملکرد خود در حوزه پدافند غیر عامل، خواستار توجه بیشتر به مباحث آموزشی در این حوزه کاری شدند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات افزایش سن ازدواج در ایران

تبعات افزایش سن ازدواج در ایران

از آسیب‌های افزایش سن ازدواج می‌توان به افزایش ارتباط آزاد با جنس مخالف و دوستی‌های خارج از عرف و چارچوب‌های فرهنگی اشاره کرد.
آخرین مهلت رانندگان تاکسی برای دریافت کارت هوشمند سوخت

آخرین مهلت رانندگان تاکسی برای دریافت کارت هوشمند سوخت

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: تمامی رانندگان تاکسی باید تا آخر آذر سال جاری پروانه هوشمند تاکسی دریافت کنند.