کد خبر: ۷۷۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی:
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: درحال حاضر ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی فاقد سند مالکیت است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا مصطفی زاده با بیان اینکه ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی برای سند مالکیت این میزان زمین تصمیم گیری کند، اظهار کرد: انتظار می رود ثبت اسناد، هرچه سریعتر سند مالکیت این زمین ها را به نام راه و شهرسازی استان صادر کند.

مصطفی زاده افزود: همچنین تاکنون  ۴۰۵ هکتار از اراضی ملی دارای سند مالکیت از سوی منابع طبیعی به راه و شهرسازی خراسان شمالی منتقل نشده است.

وی تصریح کرد: در محدوده شهر بجنورد هیچ کاربری اداری در اختیار راه و شهرسازی استان برای واگذاری به دستگاه های دولتی وجود ندارد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی تصریح کرد: هرگونه واگذاری اراضی برابر بخشنامه تفویض اختیار و دستورالعمل های واصله منوط و مشروط به داشتن سند مالکیت به نام سازمان ملی زمین و مسکن است.

مصطفی زاده گفت: برابر تذکرات سازمان ملی زمین و مسکن، واگذاری و انعقاد قرارداد خارج از اختیارات تفویضی و عقد قرارداد غیر از فرم‌های مصوب و ابلاغی سازمان مذکور فاقد اعتبار و وجاهت قانونی است که در صورت وجود هرگونه تخلف، اعضای هیات نمایندگی به دادگاه و هیات تخلفات اداری معرفی خواهند شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.