کد خبر: ۷۷۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی:
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: درحال حاضر ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی فاقد سند مالکیت است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا مصطفی زاده با بیان اینکه ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی برای سند مالکیت این میزان زمین تصمیم گیری کند، اظهار کرد: انتظار می رود ثبت اسناد، هرچه سریعتر سند مالکیت این زمین ها را به نام راه و شهرسازی استان صادر کند.

مصطفی زاده افزود: همچنین تاکنون  ۴۰۵ هکتار از اراضی ملی دارای سند مالکیت از سوی منابع طبیعی به راه و شهرسازی خراسان شمالی منتقل نشده است.

وی تصریح کرد: در محدوده شهر بجنورد هیچ کاربری اداری در اختیار راه و شهرسازی استان برای واگذاری به دستگاه های دولتی وجود ندارد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی تصریح کرد: هرگونه واگذاری اراضی برابر بخشنامه تفویض اختیار و دستورالعمل های واصله منوط و مشروط به داشتن سند مالکیت به نام سازمان ملی زمین و مسکن است.

مصطفی زاده گفت: برابر تذکرات سازمان ملی زمین و مسکن، واگذاری و انعقاد قرارداد خارج از اختیارات تفویضی و عقد قرارداد غیر از فرم‌های مصوب و ابلاغی سازمان مذکور فاقد اعتبار و وجاهت قانونی است که در صورت وجود هرگونه تخلف، اعضای هیات نمایندگی به دادگاه و هیات تخلفات اداری معرفی خواهند شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.