کد خبر: ۷۷۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
بخشدار مرکزی یزد:
بخشدار مرکزی یزد از حل مشکل مالکیت اراضی اکرمیه با توافق و امضای صلح‌نامه حل شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدجواد برزگر در نشست خبری فرماندار، بخشداران و معاونان وی با خبرنگاران با اشاره به مشکلی از چندی پیش در روستای اکرمیه به وجود آمده و شخصی ادعای مالکیت کل منطقه اکرمیه را کرده بود، اظهار داشت: اسناد موجود صحت این ادعا را ثابت می کرد اما با صحبت هایی که با وکیل این فرد و مردم انجام شد، موضوع فعلا حل و فصل شده است.

وی عنوان کرد: مقرر شده هر منزل احداث شده در این اراضی، رقمی معادل دو تا سه میلیون تومان پرداخت کند و وکیل مالک، صلح‌نامه ای را امضا کند تا مشکل برطرف شود.

برزگر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بخش مرکزی یزد هزار و ۸۱۲ هکتار وسعت دارد،‌ افزود: اراضی بیابانی، کشاورزی و گلخانه ای بسیاری در این محوده واقع شده است.

بخشدار مرکزی یزد با اشاره به اینکه بخش وسیعی از اراضی این بخش زیر کشت گلخانه ای است، بیان کرد: در حال حاضر ۲ هزار بهره بردار گلخانه در بخش مرکزی یزد فعالیت می کنند و عمده محصولات کشت شده در این منطقه شامل خیار سبز، گوجه فرنگی، فلفل و ... است.

برزگر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آثار تاریخی موجود در این بخش اظهار داشت: یکی از قدیمی‌ترین و ارزشمندترین آثار تاریخی بخش مرکزی یزد، مسجد جامع روستای فهرج است که قدمت آن به دوران صدر اسلام باز می گردد.

وی با ذکر دیگر بناها و جاذبه های تاریخی روستاهای این بخش به تشریح پروژه های عمرانی مستقر در این روستاه پرداخت و افزود: آزادسازی اراضی اطراف بیمارستان شهدای کارگر، ایجاد فاز اول بوستان غدیر، احداث روشنایی معابر مسکن مهر اکرمیه و ... از جمله این پروژه هاست.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، مالکیت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.