کد خبر: ۷۷۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان همدان با بیان‌اینکه برخی می‌گویند باردار کردن ابرها موجب بارش‌های بی‌نظیر بهاری شده است، گفت: باردار کردن ابرها واقعیت ندارد و آن را تایید نمی‌کنم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نادر پیرتاج همدانی در گفت‌وگو با خبرنگاران در همدان اظهار داشت: 32 دورپیوند هواشناسی در خارج از کشور در بارش های بی‌نظیر امسال موثر بوده که محققان در حال بررسی آن هستند.

وی تصریح کرد: آمار بارش‌های ماه اردیبهشت اسال نسبت به 32 سال گذشته بی سابقه بوده و میزان بارندگی نسبت به پارسال 5 درصد کاهش داشته و نسبت به آمار بلندمدت 9 درصد افزایش داشته است.

*از نیمه دوم خرداد هوای استان گرم و بارش‌ها قطع می‌شود

مسئول مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: با نفوذ جریانات گرم و پرفشار قاره‌ای از نیمه دوم خرداد ماه، هوای استان گرم و بارش‌ها قطع می‌شود.

پیرتاج همدانی در بخش دیگری از گفت‌وگو از بارش شدید باران در استان خبر داد و افزود: از امروز تا روز دوشنبه احتمال آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه های فصلی به ویژه در مناطق جنوبی استان دور از انتظار نیست.

وی تصریح کرد: در 24 ساعت آینده، آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، در بعد از ظهرها رشد ابر و در برخی مناطق بارش باران، رگبار، رعد و برق ، وزش باد شدید و گرد و غبار رقیق پیش‌بینی می‌شود.

مسئول مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان همدان با بیان اینکه این وضعیت تا دو روز آینده بر استان حاکم است، ابراز کرد: به علت رعد و برق های مکرری که رخ می‌دهد از مردم به ویژه چوپانان می‌خواهیم که از تردد در ارتفاعات و مناطق مرتفع خودداری کنند.

پیرتاج همدانی به وضعیت دمای استان در 24 ساعت گذشته پرداخت و گفت: در این مدت حداقل دمای همدان 10 درجه و حداکثر آن نیز به 28 درجه سانتی‌گراد رسیده است. همچنین رزن با حداقل دمای 9 درجه به عنوان خنک ترین نقطه استان و اسدآباد، نهاوند و همدان نیز با حداکثر دمای 28 درجه، گرم‌ترین شهرستان‌های استان گزارش شدند.
برچسب ها: شهرفردا ، همدان ، هواشناسی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.