کد خبر: ۷۷۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان همدان با بیان‌اینکه برخی می‌گویند باردار کردن ابرها موجب بارش‌های بی‌نظیر بهاری شده است، گفت: باردار کردن ابرها واقعیت ندارد و آن را تایید نمی‌کنم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نادر پیرتاج همدانی در گفت‌وگو با خبرنگاران در همدان اظهار داشت: 32 دورپیوند هواشناسی در خارج از کشور در بارش های بی‌نظیر امسال موثر بوده که محققان در حال بررسی آن هستند.

وی تصریح کرد: آمار بارش‌های ماه اردیبهشت اسال نسبت به 32 سال گذشته بی سابقه بوده و میزان بارندگی نسبت به پارسال 5 درصد کاهش داشته و نسبت به آمار بلندمدت 9 درصد افزایش داشته است.

*از نیمه دوم خرداد هوای استان گرم و بارش‌ها قطع می‌شود

مسئول مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: با نفوذ جریانات گرم و پرفشار قاره‌ای از نیمه دوم خرداد ماه، هوای استان گرم و بارش‌ها قطع می‌شود.

پیرتاج همدانی در بخش دیگری از گفت‌وگو از بارش شدید باران در استان خبر داد و افزود: از امروز تا روز دوشنبه احتمال آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه های فصلی به ویژه در مناطق جنوبی استان دور از انتظار نیست.

وی تصریح کرد: در 24 ساعت آینده، آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، در بعد از ظهرها رشد ابر و در برخی مناطق بارش باران، رگبار، رعد و برق ، وزش باد شدید و گرد و غبار رقیق پیش‌بینی می‌شود.

مسئول مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان همدان با بیان اینکه این وضعیت تا دو روز آینده بر استان حاکم است، ابراز کرد: به علت رعد و برق های مکرری که رخ می‌دهد از مردم به ویژه چوپانان می‌خواهیم که از تردد در ارتفاعات و مناطق مرتفع خودداری کنند.

پیرتاج همدانی به وضعیت دمای استان در 24 ساعت گذشته پرداخت و گفت: در این مدت حداقل دمای همدان 10 درجه و حداکثر آن نیز به 28 درجه سانتی‌گراد رسیده است. همچنین رزن با حداقل دمای 9 درجه به عنوان خنک ترین نقطه استان و اسدآباد، نهاوند و همدان نیز با حداکثر دمای 28 درجه، گرم‌ترین شهرستان‌های استان گزارش شدند.
برچسب ها: شهرفردا ، همدان ، هواشناسی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.