کد خبر: ۷۷۰۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: با مصوبه ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان کار خیابانی استان شهرداری ارومیه متولی مکان یابی برای احداث اردوگاه پایش متکدیان شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا رادفر در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان کار خیابانی آذربایجان غربی که در استانداری برگزار شد اظهار داشت:  راه اندازی یک اردوگاه برای پایش متکدیان جمع آوری شده از سطح شهر در ارومیه یک الزام قانونی است بنابراین دستگاه‌های مسئول باید به سرعت در این باره اقدام کنند چون طبق قانون باید شهرهای بالای 500 هزار نفر دارای اردوگاه ویژه پایش متکدیان باشند.

وی گفت: با برخوردار بودن از این اردوگاه علاوه بر اینکه افراد جمع آوری شده از سطح شهر، مدت کوتاهی در آنجا نگهداری می‌شوند، تحلیل وضعیت این افراد نیز در آن مکان انجام شود گرچه این مرکز در حال حاضر در یک مکان استیجاری راه اندازی شده ولی شهرداری ارومیه باید مقدمات انتقال به محل دائم را فراهم کند.

رادفر تصریح کرد:  چهره شهر با وجود متکدیان بسیار زشت نشان داده می‌شود، بنابراین این افراد باید جمع آوری شده و وضعیت آنان مورد پایش قرار گیرد و در صورتی که برای بار نخست دست به چنین کاری زده باشند، این افراد تحویل مراکز بهزیستی، کمیته امداد یا مرکز درمان اجباری معتادان می‌شوند اما اگر این افراد برای بار دوم یا بیشتر اقدام به تکدی گری کرده و دستگیر شوند، تحویل مراجع قضایی داده می‌شوند تا حکم دادگاه وضعیت آنان را مشخص کند.

به گفته وی اقدامات فرهنگی برای کمک به نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی در کنار اجرای به موقع و بدون اغماض طرح جمع آوری متکدیان از جمله مواردی است که باید مد نظر قرار گیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: امروز با مصوبه ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان کار خیابانی استان شهرداری ارومیه متولی مکان یابی برای احداث اردوگاه پایش متکدیان در حاشیه شهر شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

روستای صراخیه در استان خوزستان و در شهرستان شادگان، در بخش خنافره و در دهستان ناصری، و در دل تالاب بین المللی شادگان است که همچنان در گیر سیلاب می باشد و مردم این روستا همچنان روز های سختی را سپری می کنند.
قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

با وجود شروع ماه رمضان قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم همچنان در سطح بالایی از قیمت ها قرار دارد و درحالی مردم پای سفره ماه رمضان خواهند نشست که تجربه های نوینی در قیمت گوشت ، مرغ ، خرما ، تن ماهی و ماکارانی از سرخواهند گذراند.