کد خبر: ۷۷۰۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: با مصوبه ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان کار خیابانی استان شهرداری ارومیه متولی مکان یابی برای احداث اردوگاه پایش متکدیان شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا رادفر در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان کار خیابانی آذربایجان غربی که در استانداری برگزار شد اظهار داشت:  راه اندازی یک اردوگاه برای پایش متکدیان جمع آوری شده از سطح شهر در ارومیه یک الزام قانونی است بنابراین دستگاه‌های مسئول باید به سرعت در این باره اقدام کنند چون طبق قانون باید شهرهای بالای 500 هزار نفر دارای اردوگاه ویژه پایش متکدیان باشند.

وی گفت: با برخوردار بودن از این اردوگاه علاوه بر اینکه افراد جمع آوری شده از سطح شهر، مدت کوتاهی در آنجا نگهداری می‌شوند، تحلیل وضعیت این افراد نیز در آن مکان انجام شود گرچه این مرکز در حال حاضر در یک مکان استیجاری راه اندازی شده ولی شهرداری ارومیه باید مقدمات انتقال به محل دائم را فراهم کند.

رادفر تصریح کرد:  چهره شهر با وجود متکدیان بسیار زشت نشان داده می‌شود، بنابراین این افراد باید جمع آوری شده و وضعیت آنان مورد پایش قرار گیرد و در صورتی که برای بار نخست دست به چنین کاری زده باشند، این افراد تحویل مراکز بهزیستی، کمیته امداد یا مرکز درمان اجباری معتادان می‌شوند اما اگر این افراد برای بار دوم یا بیشتر اقدام به تکدی گری کرده و دستگیر شوند، تحویل مراجع قضایی داده می‌شوند تا حکم دادگاه وضعیت آنان را مشخص کند.

به گفته وی اقدامات فرهنگی برای کمک به نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی در کنار اجرای به موقع و بدون اغماض طرح جمع آوری متکدیان از جمله مواردی است که باید مد نظر قرار گیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: امروز با مصوبه ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان کار خیابانی استان شهرداری ارومیه متولی مکان یابی برای احداث اردوگاه پایش متکدیان در حاشیه شهر شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

حیات‌وحش، بخشی از سیستم پیچیده بوم‌سازه‌گانی (اکوسیستم‌هایی) است که در افزایش بهره‌وری و پایداری بوم‌سازه‌ها نقش اساسی دارد و انسان برای تأمین آب، غذا، ارزش‌های زیبایی‌شناختی و فعالیت‌های تفریحی خود به آن وابسته است.
تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

مراسم تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور حجت الاسلام رحیمیان و مروی نمایندگان مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد و پیکر‌های شهیدان با حضور جمع کثیری از مردم از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز به سمت چهارراه زند تشییع شد.