کد خبر: ۷۶۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: مجوز احداث 2 اکوکمپ و 7 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای منطقه میقان صادر شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محمد حسینی در بازدید از منطقه گردشگری کویر میقان اراک اظهار کرد:مجوز احداث 2کمپ گردشگری و 7 اقامتگاه بوم‌گردی در روستاهای اطراف تالاب میقان صادر شد تا حدود 100 اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شود.
وی تصریح کرد: تالاب کویری میقان اراک یکی از 10 تالاب مطرح کشور و از زیستگاه‌های مهم پرندگان کمیاب است که همین مزیت در کنار اکوسیستم منحصر بفرد این تالاب یکی از پتانسیل‌های مهم گردشگری استان به شمار می‌رود. 
 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: اکوتوریسم، گرایشی نوین در صنعت جهانگردی و گردشگری است که چشم اندازها و مناظر زیبای طبیعت از کانون‌ها و جاذبه‌های مورد توجه در این نوع صنعت است.

حسینی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه، تنوع و تعدد پدیده‌های طبیعی موجود در تالاب میقان، می‌توان با همکاری گسترده و بلند مدت دستگاه‌هایی مانند محیط زیست، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و فرمانداری اراک ضمن درنظر گرفتن مباحث زیست محیطی، گردشگری و اقتصاد حول محور آن را رونق بخشید.
وی اظهار داشت: اداره کل تمام تلاش خود را خواهد کرد که زمینه‌سازی مطلوبی برای حفظ اکوسیستم آن منطقه انجام پذیرد  از این رو در حال حاضر مجوز احداث 2 اکوکمپ و 7 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای اطراف را صادر کرده که ضمن رعایت مباحث زیستی منطقه، اقتصاد محلی را رونق بخشد و در توانمندسازی جوامع محلی نیز تاثیر داشته باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: این تالاب به عنوان یک زیستگاه طبیعی، یک سایت پرنده‌نگری مطلوب و مورد استفاده کشوری است که در حال حاضر با دو برج پرنده نگری به علاقه مندان سرویس می‌دهد، همچنین وجود دو جزیره کریستالین که از رسوبات کربنات کلسیم و سایر املاح با ارزش تشکیل شده، زیبایی این تالاب را چند برابر کرده اما این فرصت نباید به علت برداشت‌های بی رویه معدنی دستخوش تغییرات نامطلوب زیستی منطقه شود. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

کارشناس بازار مسکن گفت: درحالیکه در دنیا راهکارهایی نظیر تعیین اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف شهری، تعیین دفعات و حداکثر میزان افزایش اجاره‌بها و نیز تعیین شرایط فسخ و تمدید قرارداد اجاره برای حمایت از مستاجران تدوین شده رشد اجاره بها در ایران تابع تورم عمومی و تورم مسکن است.
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.