کد خبر: ۷۶۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹
کارشناس هواشناسی استان مرکزی خبر داد
کارشناس هواشناسی استان مرکزی نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر در استان هشدار دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا مرادی در گفت‌وگو با خبرنگاران در اراک اظهار کرد: بررسی‌ها نشان دهنده ورود یک سامانه بارشی به کشور طی ساعات آتی است که بخش‌هایی از کشور شامل استان‌های واقع در دامنه‌های البرز، شمال و شمال غرب و بخش‌هایی از مرکز و غرب را تحت تاثیر قرار خواهد داد. 
وی تصریح کرد: این سامانه استان مرکزی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد و از ساعات بعدازظهر یا اوایل شب گاهی موجب رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی خواهدشد. به گفته وی عمده فعالیت این سامانه در مناطق غرب و شمال استان خواهد شد، به طوری که در این مناطق و با احتمال کمتر سایر نقاط استان احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر دور از انتظار نیست.

کارشناس هواشناسی استان مرکزی افزود: همچنین شرایط برای انتقال گردوخاک طی دو روز آینده به کشور مهیاست که می‌تواند استان مرکزی را نیز تحت تاثیر قرار دهد. 
مرادی افزود: با عبور این سامانه از روز دو شنبه و طی نیمه دوم هفته دمای هوا در استان به طور محسوسی افزایش خواهد یافت و هوای تابستانه‌ای بر استان حاکم خواهد شد.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، هواشناسی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.