کد خبر: ۷۶۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
هشدار مدیرشرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی:
مدیرشرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به کمبود نزولات جوی و تأثیری که این وضعیت از لحاظ کمی و کیفی بر منابع آبی گذاشته است در برخی شهرهای استان در نقطه سر به سر تولید و مصرف آب هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی هاشمی‌مقدم  در گفت‌و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل گرما شاهد افزایش استفاده از کولرهای آبی هستیم.

وی با بیان اینکه کولرهای آبی به طور میانگین تا ۵.۵ درصد مصرف آب را در سطح استان افزایش می‌دهند، گفت: معمولاً دستگاه‌های اندازه‌گیری که دارای قدمت بالاتری هستند مصارف دقیق و مناسب این تجهیزات را ثبت نمی‌کنند.

نقطه سر به سر تولید و مصرف آب در برخی شهرهای استان

مدیرشرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی تصریح کرد: با توجه به کمبود نزولات جوی و شرایط خشکسالی‌های پی در پی و تأثیری که این وضعیت از لحاظ کمی و کیفی بر منابع آبی گذاشته است در برخی شهرهای استان در نقطه سر به سر تولید و مصرف آب هستیم.

عدم جیره‌بندی آب در گرو مدیریت مصرف مشترکین

هاشمی‌مقدم با بیان اینکه اگر مشترکین مدیریت مناسب مصارف را سرلوحه کار خود قرار دهند و از مصارف غیرضروری پرهیز کنند خوش‌بین هستیم که به مرحله جیره‌بندی آب نرسیم، گفت: شرکت آب و فاضلاب با اعمال تمهیداتی به دنبال این هدف است که تابستان امسال نیز مانند سال‌های گذشته بدون قطعی آب سپری شود.

وی به اقدامات و تمهیدات مدنظر در این راستا اشاره کرد و افزود: در بخش مدیریت تقاضا پروژه‌هایی مانند نشت‌یابی و نصب شیر فشارشکن در راستای تعدیل فشار آب اجرا می‌شود.

 اصلاح و بازسازی بخشی از شبکه‌ها و انشعابات فرسوده 

مدیرشرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی مدیریت منابع تولید آب، اصلاح و بازسازی بخشی از شبکه‌ها و انشعابات فرسوده و برگزاری جلسات با دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری‌ها برای مدیریت مصارف را از دیگر اقدامات این شرکت برای مدیریت منابع آب عنوان کرد و گفت: امیدواریم با این اقدامات آب استحصالی جوابگوی نیاز مشترکین در استان باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.