کد خبر: ۷۶۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
هشدار مدیرشرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی:
مدیرشرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به کمبود نزولات جوی و تأثیری که این وضعیت از لحاظ کمی و کیفی بر منابع آبی گذاشته است در برخی شهرهای استان در نقطه سر به سر تولید و مصرف آب هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی هاشمی‌مقدم  در گفت‌و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل گرما شاهد افزایش استفاده از کولرهای آبی هستیم.

وی با بیان اینکه کولرهای آبی به طور میانگین تا ۵.۵ درصد مصرف آب را در سطح استان افزایش می‌دهند، گفت: معمولاً دستگاه‌های اندازه‌گیری که دارای قدمت بالاتری هستند مصارف دقیق و مناسب این تجهیزات را ثبت نمی‌کنند.

نقطه سر به سر تولید و مصرف آب در برخی شهرهای استان

مدیرشرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی تصریح کرد: با توجه به کمبود نزولات جوی و شرایط خشکسالی‌های پی در پی و تأثیری که این وضعیت از لحاظ کمی و کیفی بر منابع آبی گذاشته است در برخی شهرهای استان در نقطه سر به سر تولید و مصرف آب هستیم.

عدم جیره‌بندی آب در گرو مدیریت مصرف مشترکین

هاشمی‌مقدم با بیان اینکه اگر مشترکین مدیریت مناسب مصارف را سرلوحه کار خود قرار دهند و از مصارف غیرضروری پرهیز کنند خوش‌بین هستیم که به مرحله جیره‌بندی آب نرسیم، گفت: شرکت آب و فاضلاب با اعمال تمهیداتی به دنبال این هدف است که تابستان امسال نیز مانند سال‌های گذشته بدون قطعی آب سپری شود.

وی به اقدامات و تمهیدات مدنظر در این راستا اشاره کرد و افزود: در بخش مدیریت تقاضا پروژه‌هایی مانند نشت‌یابی و نصب شیر فشارشکن در راستای تعدیل فشار آب اجرا می‌شود.

 اصلاح و بازسازی بخشی از شبکه‌ها و انشعابات فرسوده 

مدیرشرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی مدیریت منابع تولید آب، اصلاح و بازسازی بخشی از شبکه‌ها و انشعابات فرسوده و برگزاری جلسات با دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری‌ها برای مدیریت مصارف را از دیگر اقدامات این شرکت برای مدیریت منابع آب عنوان کرد و گفت: امیدواریم با این اقدامات آب استحصالی جوابگوی نیاز مشترکین در استان باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
لحظات فراموش نشدنی جام جهانی / تصاویر

لحظات فراموش نشدنی جام جهانی / تصاویر

بدون شک تماشاگران فرانسوی خوشحالترین مردم حال حاظر کره زمین به حساب می‌آیند. جام جهانی روسیه تمام شد. اگر از تمامی عکاسان جام جهانی روسیه بپرسید که جذاب‌ترین عکس‌های جام جهانی مربوط به کدام بخش است، قطعا بخش تماشاگران را انتخاب خواهند کرد.
طرح جمع آوری اوباش تهران / تصاویر

طرح جمع آوری اوباش تهران / تصاویر

طرح جمع آوری 238 نفر از اوباش پایتخت روز دوشنبه با حضور سردار «حسین رحیمی» رئیس پلیس تهران بزرگ برگزار شد.