کد خبر: ۷۶۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
شهردار قدس مطرح کرد
شهردار قدس ضمن تاکید بر مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در این شهر اظهار داشت: مشکلات شهرک «عزیزی» به سرعت حل می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود مختاری در حاشیه بازدید از منطقه «عزیزی» قدس که با همراهی دادستان قدس، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی دیگر از مسئولین ادارات قدس برگزار شد، با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت : بحث بهبود سیمای شهری و همچنین رفع مشکلات مرتبط با بافت فرسوده و باز آفرینی مناطق مورد نیاز در طرح تفصیلی دیده شده و با توجه به ساکن بودن نزدیک به ۱۰هزار نفر از شهروندان در این محدوده کم تر توسعه یافته به دنبال این هستیم که مشکلات این منطقه به سرعت رفع و رجوع شود.

وی افزود:  همه سازه های موجود در منطقه انتهایی شهرک عزیزی و اطراف آن در حاشیه کوه و همچنین نزدیک به دیوارهای پادگان نظامی به نوعی  بدون پروانه ساخته شده و به طور حتم  فاقد استحکام بنا است و اگر دیوارهای پادگان نبود این مجموعه ساخت و ساز های بی رویه  محدود نمی شد و این بافت ناهمگون شهر  همچنان رشد قارچ گونه ای پیدا می کرد.

شهردار قدس جلوگیری از هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز را از رئوس برنامه های شهرداری دانست و گفت :  توجه به این موضوع ضرورتی اجتناب ناپذیر است  تا بتوانیم  این منطقه  از این مشکلات موجود دور کنیم که البته نگاه ویژه ای نیز به بافت فرسوده این منطقه خواهیم داشت  و در وزارت راه و مسکن و شهرسازی  هم با توجه به جمعیت بالایی که در این قسمت از شهر قدس ساکن می باشند به طور حتم  شاخصه های خوبی نیز اندیشیده و تدابیری در نظر گرفته خواهد شد.

مختاری ادامه داد:موضوع دیگری که نه تنها در این منطقه بلکه در تمام شهر ها و روستا های کشور لازم است مورد توجه قرار بگیرد احساس مسئولیت و مداخله بیش از گذشته خود محله و سکنه آن و فرهنگ سازی در این زمینه است  یعنی ابتدا خود مردم وارد عرصه شده و در ادامه ما این موضوع را تقویت کنیم و این موجب میشود که به واسطه مطالبه گری که وجود دارد تمام دستگاه های خدماتی ،بهداشتی،آموزشی و .... پای کار آمده و بهترین شرایط را برای زندگی شهروندان فراهم کنند.

شهردار قدس خاطر نشان کرد: طی مراحل متعدد همراه با مجموعه شهرداری منطقه یک قدس و همچنین  همراهی  اعضای شورا اسلامی از این منطقه  بازدید صورت گرفته است و بر همین اساس تدابیر لازم برای ساماندهی و بهینه سازی این محدوده از شهر اندیشیده شده و شروع فعالیت ما بحث ساماندهی فضای سبز منطقه خواهد بود.

مختاری در خاتمه متذکر شد: ارایه خدمات در محدوده شهرک عزیزی و مناطق اطراف آن  در حد امکانات  اولیه هم دیده نشده و به این خاطر لازم است فعالیت های بیشتری در این قسمت از شهر انجام گیرد؛ ما  بحث ساماندهی این منطقه رو را با جدیت دنبال خواهیم کرد تا مشکلات هر چه سریعتر مرتفع شود و اگر بخواهیم که میزان خدمات را افزایش دهیم به طور حتم با نیازهایی روبرو خواهیم بود که می بایست فراهم شود و این آمادگی وجود دارد که به زودی این برنامه ها در این منطقه و دیگر مناطق شهر قدس اجرایی شود .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.