کد خبر: ۷۶۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
سازه مناسب اسکان سریع در حوادث غیرمترقبه، با قابلیت سکونت میان‌مدت حادثه‌دیده‌ها طراحی شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سعیدنعمتی طراح این سازه با ارائه یک نسخه از خلاصه طرح خود به «دنیای اقتصاد»، از احداث ۲۵ سازه نمونه –آزمایشی- در استرالیا و در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و دانشگاهی این کشور خبر داد.
این طرح ماحصل چهار سال مطالعه یک تیم پژوهشی در انستیتوی مهندسی زیرساخت‌ها وابسته به دانشگاه سیدنی غربی است که مطابق آنچه نعمتی مسوول تیم طراحی اعلام کرده، طرح در مراحل ثبت اختراع در استرالیا قرار دارد.در قالب این طرح، یک اتاق با مساحت ۲۴ متر مربع و ارتفاع سه متر در ظرف کمتر از یک روز می‌تواند احداث شود که سه ویژگی ساخت ارزان، سریع و مقاوم را دارد.

خلاصه طرح احداث سازه مناسب اسکان سریع نشان می‌دهد، برای مطالعات این طرح ضوابط مربوط به آیین‌نامه‌‌های بارگذاری ساختمانی در کشورهای استرالیا و آمریکا و همچنین ضوابط نهاد حوادث غیرمترقبه آمریکا، رعایت شده است.نعمتی در این باره تاکید کرده است: این طرح یک سیستم نوین برای اسکان سریع افراد خصوصا در زمان پس از بروز سوانح طبیعی و غیرطبیعی از جمله سیل و زلزله است. همچنین به‌دلیل نوع مصالح مصرفی و نحوه ساخت، قیمت تمام شده این سازه ۳۰ تا ۵۰ درصد نسبت به سازه‌های متداول ارزان‌تر خواهد بود. در این طرح، از قالب سنتی استفاده نمی‌شود بلکه قالب پارچه‌ای مسلح به ورق پلیمری که وزن آن یک دهم قالب سنتی است، به‌کار گرفته می‌شود. همچنین به جای بتن از نوعی پلیمر ضدحریق استفاده می‌شود.طراح این نوع سازه در خلاصه طرح خود عنوان کرده است: سازه در برابر خوردگی دوام دارد و احداث با کمترین نیروی انسانی و سرعت بالا در برپایی به همراه عایق حرارتی، از جمله ویژگی‌های سازه است.
برچسب ها: شهر فردا ، اسکان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه خصولتی‌ها بازار مسکن را داغ کردند/ طغیان بازار اجاره در پیش است

چگونه خصولتی‌ها بازار مسکن را داغ کردند/ طغیان بازار اجاره در پیش است

یک کارشناس بازار گفت: عرضه مسکن در اختیار شرکتهای دولتی یا شبه دولتی است که در ایران بر امواج سیاسی و اقتصادی موج سواری می‌کنند و مادامیکه قیمت مصالح ساختمانی روند افزایشی دارد رشد قیمت مسکن و طغیان بازار اجاره انکار ناپذیر است.
ارجاع یا اصلاح؛ مصوبه جایگزین برج باغ‌ها بر سر دو راهی!

ارجاع یا اصلاح؛ مصوبه جایگزین برج باغ‌ها بر سر دو راهی!

سخنگوی شورای شهر گفت: پیشنهاد جایگزین شهرداری تهران برای برج باغ‌ها با وجود اعمال قوانین سختگیرانه در ساخت و ساز نتوانست صیانت و نگهداری از باغها را مورد توجه قرار دهد لذا یا به شهرداری ارجاع شده و یا چکش کاری تخصصی آن با مهندسان مشاور در شورا صورت می‌گیرد.