کد خبر: ۷۶۸۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از احصا و بازرسی سازه های موقت شهر یاسوج خبر داد
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عزیز فیلی در نشست شورای فنی استان افزود: با محوریت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و شهرداری یاسوج طرح بازرسی از سازه های موقت در شهر یاسوج اجرایی می شود.

فیلی با بیان اینکه سازه های موقت در شهر مشهود بوده و خطرات بالقوه ای را نیز به همراه دارند، ابراز داشت: اخطار کتبی توسط شهرداری در این موارد داده خواهد شد و متخلفین نیز به مراجع قضایی معرفی می شوند.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه نظارت صحیح و تخصص محور در پروژه های دولتی و ساخت و سازهای عمومی مورد تاکید است، ابراز داشت: باید جایگاه مشاور و نظارت صحیح در تمامی پروژه های دولتی دیده شود و کنترل کیفی نیز به شکل مطلوبی عملیاتی شود.

فیلی افزود: ‌هیچ دستگاهی نباید در قالب عناوینی مانند صرفه جویی از کیفیت کار بزند و نظارت دقیق بر این موارد نیز مورد تاکید است.

فیلی خواستار نظارت کارشناسی شده بر ساخت و سازهای عمومی شد و گفت: در این بخش نیز اقدام کارشناسی با نگاه به ساخت و سازهای مقاوم، اصولی و قانون محور ضروری است.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به پروژه ها و حوزه پیمانکاری، گفت: همچنین پروزه ها باید کارفرمای مرتبط با خود را داشته باشند و دستگاه های نظارتی در پروژه های بالای یک میلیارد تومان کنترل ویژه ای را اجرایی کنند.

وی افزود: در برخی از دستگاه ها، خود دستگاه به عنوان کارفرما فعالیت دارد که در این موارد نیز باید اقدامات کنترلی و نظارتی اعمال شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.