کد خبر: ۷۶۷۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
در جلسه ستاد خدمات سفر و طرح سالم‌سازی دریا لاهیجان مطرح شد
سرپرست فرمانداری لاهیجان از شناسایی 8 نقطه خطرآفرین در سواحل این شهرستان خبر داد و گفت: حفظ جان مردم از اهمیت خاصی برخوردار بوده و توجه به نقاط خطرآفرین ضروری است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جلسه مشترک ستاد خدمات سفر و ساماندهی طرح سالم‌سازی دریا در فرمانداری لاهیجان برگزار شد.

سرپرست فرمانداری لاهیجان در این جلسه اظهار کرد: با توجه به فرهنگ غنی مردم و ظرفیت‌های موجود، از لاهیجان به‌عنوان عروس شهرهای گیلان و مهمان‌پذیری مردمانش یاد می‌شود.

وی با اشاره به تعطیلات پیش رو خطاب به اعضای ستاد خدمات سفر به لاهیجان افزود: چند روز آینده تعطیلاتی پیش رو بوده که از ویژگی‌های خاصی برخوردار است رحلت امام خمینی (ره)، سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد و شب‌های قدر که یقیناً میهمانانی از سراسر کشور به لاهیجان می‌کنند باید شرط میهمان‌نوازی ادا شود؛ و دستگاه‌های مختلف و مرتبط آمادگی لازم را داشته باشند تا مشکل خاصی به وجود نیاید.

امیر جانبازی  با تأکید بر ضرورت آمادگی لازم دستگاه‌های مرتبط و توجه به اهمیت کنترل ترافیک تصریح کرد: اداره راه و راهور در نقاط ترافیکی شهر به‌خصوص در میدان گیل حضورداشته و امکانات لازم برای تسهیل عبور میهمانان را فراهم کنند.

سرپرست فرمانداری لاهیجان گفت: فضای خوبی به لحاظ گردشگری، امنیتی، انتظامی، فرهنگی و غیره در شهرستان لاهیجان حاکم بوده با توجه به فصل کشاورزی و مناظر بسیار زیبا فرصت اقامت گردشگر در شهرستان مهیا شده است.

جانبازی خاطرنشان کرد: وقتی حضور نفر به لحاظ شناور در شهر و روستا بیشتر می‌شود مصرف آب افزایش پیداکرده و حضور میدانی آبفار، آبفا و دستگاه‌ها در حل مشکلات بسیار مفید و مؤثر است.

وی با اشاره به شروع طرح دریا بیان کرد: هرماه دو بار جلسه ساماندهی سواحل لاهیجان برگزار خواهد شد و هماهنگی‌های لازم برای حل مشکلات طرح دریا و پرداخت معوقات ناجیان فراهم می‌شود.

سرپرست فرمانداری لاهیجان افزود: کمیته‌های 9 گانه کار را بسیار جدی انجام دهند و به‌هیچ‌وجه اجازه ورود گردشگران به نقاط حادثه‌خیز را ندهند.

وی از شناسایی 8 نقطه خطرآفرین در طول ۱۰ کیلومتر نوار ساحلی لاهیجان خبر داد و تصریح کرد: حفظ جان مردم بااهمیت بوده و غیر از طرح باید از نقاط خطرآفرین هم مراقبت ویژه داشته باشیم تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

جانبازی با اشاره به اینکه در داخل طرح پلیس، هلال‌احمر و ورزش جوانان حضور دارند ناجیان هم بر اساس ضوابط مستقر خواهند شد گفت: باید آموزش همه ناجیان در اولویت قرار بگیرد و در لیست پرداخت حق‌الزحمه باید کسانی معرفی شوند که انجام‌وظیفه کردند.

وی از آسفالت فاز نخست راه دسترسی لاهیجان به ساحل شامل آسفالت مسیر حسنعلیده به جیرباغ خبر داد و افزود: در آینده نزدیک فاز دوم این مسیر اجرایی خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.