کد خبر: ۷۶۷۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز:
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز گفت: کارگران فضای سبز، محور اصلی تحقق شعار شهر سبز انسان‌محور» هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، آیین «تکریم سبز پوشان» به‌منظور تجلیل از  کارگران فضای سبز شهرداری شیراز برگزار شد.

جهانبخش میرزاوند با اشاره به اینکه «شهر سبز انسان‌محور» شعار اصلی شهردار و شورای شهر شیرازاست، اظهار داشت: کارگران سبز اندیش، سبزپوش و سخت‌کوش سازمان فضای سبز شهرداری در خط مقدم تحقق این شعار گام برمی‌دارند.

 وی ادامه داد: بر اساس گزارش‌ها پرداخت‌های ماهیانه به کارگران فضای سبز با تأخیر انجام می‌شود که این تأخیر در ماه‌های آینده جبران خواهد شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز افزود: مراحل حقوقی و پیگیری‌های اداری برای رفع تأخیر در پرداخت حقوق ماهانه این کارگران عزیز در حال انجام است و در چند ماه آینده شاهد پرداخت به‌موقع این دست مزدها خواهیم بود.

به گفته وی بیش از 600 کارگر در فضای سبز شهرداری شیراز مشغول به فعالیت هستند که پرداخت حقوق این کارگران یکی از اولویت‌ها و دغدغه‌های سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری شیراز است.

میرزاوند با بیان اینکه سلامت کارگران تلاشگر فضای سبز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: شهرداری شیراز و سازمان سیما منظر و فضای سبز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز تعداد دفعات چکاب پزشکی کارگران فضای سبز را به چند مرتبه در سال افزایش خواهد داد.

این مقام مسؤول در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: بیشترین هزینه‌های فضای سبز مربوط به سه بخش احداث، نگهداری فضای سبز بهینه‌سازی و نگهداری تأسیسات است و حقوق کارگران مدیریت چمن توزیع نهال پلاک‌کوبی درختان هزینه‌های انتقال آب و ایجاد سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار برای فضای سبز بخش عمده‌ای از هزینه‌های این سازمان را به خود اختصاص می‌دهد.

سیروس پاک‌فطرت نیز با اشاره به اهمیت سرسبزی گفت: در شرایطی که  با خشک‌سالی و کمبود شدید آب مواجه هستیم   و حیات و حفظ فضای سبز به آب وابستگی دارد  می‌طلبد که  کارگران و پیمانکاران فضای سبز در مصرف  آب صرفه‌جویی کنند.

عضو شورای شهر شیراز افزود: در مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهر ساز با کمک خیرین و اساتید دانشگاه به همراهی کارگران فضای سبز و حفظ سبزینگی شهر خواهیم پرداخت.

در پایان این برنامه از دو نفر از کارگران فضای سبز در هر یک از مناطق شهرداری شیراز تقدیر شد.
برچسب ها: شهرفردا ، فارس ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

کارشناس بازار مسکن گفت: درحالیکه در دنیا راهکارهایی نظیر تعیین اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف شهری، تعیین دفعات و حداکثر میزان افزایش اجاره‌بها و نیز تعیین شرایط فسخ و تمدید قرارداد اجاره برای حمایت از مستاجران تدوین شده رشد اجاره بها در ایران تابع تورم عمومی و تورم مسکن است.
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.