کد خبر: ۷۶۷۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۷
مدیر بهره‌برداری آب و فاضلاب هرمزگان:
مدیر بهره‌برداری آب و فاضلاب هرمزگان با بیان این که خشکسالی تاثیرات زیادی را بر ذخایرآبی استان داشته است، گفت: نیازهای آب شرب استان هرمزگان از 20 دشت در این استان تامین می شود که 3 دشت جزو دشت‌های غیرممنوعه استان بشمار می‌آید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی ایرانمنش در گفت وگو با خبرنگاران در بندرخمیر اظهار داشت: مابقی دشت‌ها به دلیل کاهش سطح آب در ذخائر زیرزمینی، دشت‌های ممنوعه محسوب شده و فقط اجازه برداشت آب شرب در آن وجود دارد.

وی همچنین گفت: ظرفیت آب سدهای تامین کننده آب در شهرستان‌های بندرعباس، خمیر و روستاهای تابعه به صفر نزدیک شده است و این سدها در وضعیت بحرانی قرار دارند.

 مدیر بهره برداری آب و فاضلاب هرمزگان تاکید کرد: نیاز آبی این دو شهرستان و روستاهای تابعه حدود 2هزار و 580 لیتر بر ثانیه است و میزان آبی که به شرکت آب و فاضلاب شهری تحویل داده می‌شود یک هزار و 700 لیتر بر ثانیه می‌باشد که در این زمینه 700 لیتر برثانیه کمبود آب در این دو شهرستان وجود دارد بنابراین ناچار هستیم این مقدار را بصورت عادلانه بین مشترکین این مناطق توزیع کنیم.

ایرانمنش گفت: آب و فاضلاب شهری برای کمتر شدن این تنش‌ها با همکاری آب منطقه‌ای اقداماتی از قبیل حفر و تجهیز چند حلقه چاه در منطقه شمیل و نیان، اجاره چاه‌های کشاورزی مناطق و اتصال آن‌ها به خطوط انتقال انجام داده است.
وی افزود: تسریع در بهره‌برداری فاز اول آب‌شیرین‌کن بمیزان 20 هزار مترمکعب، قطع و جمع‌آوری انشعابات آب فضاهای سبز، ترویج و اشاعه فرهنگ صرفه جوئی و مصرف آب، استفاده مشترکین از لوازم کاهنده مصرف آب از دیگر برنامه‌هایی است که این شرکت با جدیت آن را دنبال می‌کند.

وی در پایان از مردم خواست با توجه به کمبود آب و مشکلات موجود، با صرفه جویی و استفاده صحیح از آب، این شرکت را در پیشبرد اهدافش یاری رسانند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.