کد خبر: ۷۶۷۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
معاون سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی مطرح کرد
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: پیش‌بینی می‌شود با برداشت خاکشیر در خراسان‌جنوبی 7 میلیارد ریال درآمد نصیب کشاورزان شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی عصمتی‌پور با اشاره به آغاز برداشت گیاه دارویی خاکشیر در خراسان‌جنوبی اظهار داشت: امسال 208 هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت خاکشیر رفته که پیش‌بینی می‌شود 71 تن خاکشیر از این اراضی برداشت شود.

وی افزود: بیشترین سطح زیرکشت خاکشیر استان به شهرستان‌های بشرویه، خوسف و سربیشه اختصاص دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خاکشیر با توجه به شرایط زراعی آبان کشت می‌شود، اضافه کرد: نیاز آبی پایین، سازگاری با اقلیم گرم و خشک منطقه، قیمت مناسب فروش، مقرون‌به‌صرفه بودن، پایین بودن هزینه‌های نهاده‌ها، تولید بیشتر، مقاومت به آفات و بیماری‌ها و تناوب مطلوب زراعی باغات از مزایای کشت خاکشیر می‌باشد.

عصمتی‌پور اذعان داشت: پیش‌بینی می‌شود با برداشت خاکشیر در خراسان‌جنوبی 7 میلیارد ریال درآمد نصیب کشاورزان شود.

گفتنی است دفع سنگ کلیه، التیام بخشیدن زخم‌ها و جراحات، رفع تب، تنظیم‌کننده دستگاه گوارشی و رفع بیماری‌های معده ازجمله خواص گیاه دارویی خاکشیر است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

کارشناس بازار مسکن گفت: درحالیکه در دنیا راهکارهایی نظیر تعیین اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف شهری، تعیین دفعات و حداکثر میزان افزایش اجاره‌بها و نیز تعیین شرایط فسخ و تمدید قرارداد اجاره برای حمایت از مستاجران تدوین شده رشد اجاره بها در ایران تابع تورم عمومی و تورم مسکن است.
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.