کد خبر: ۷۶۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
قائم مقام دبیرخانه مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور در گفتگو با شهرفردا:
یک کارشناس حقوقی گفت: رای دیوان عدالت اداری پیرامون ابطال اخذ عوارض تابلوها به علت مشمول نبودن تابلوها در قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین ورود قانونی شورای شهر برای تعیین عوارض قابلیت برگشت داشته و سیاسی نیز به نظر نمی رسد.
جعفر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به ابطال اخذ عوارض از تابلوهای تبلیغاتی گفت: با حکم دیوان عدالت اداری مصوبه اخذ عوارض از تابلوهای تبلیغاتی ابطال اعلام شده است این در حالیست که به نظر می رسد رای دیوان فاقد مبنای قانونی بوده و قابلیت اعتراض دارد.

وی افزود: براساس قانون، شورای شهر نمی تواند بر اموال منقولی که قبلا عوارض برروی آنها اعمال شده است عوارض جدیدی اعمال کند، این در حالیست که تابلوهای تبلیغاتی جزو اموال غیرمنقول بوده و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای آن عوارضی وضع نکرده است.

این کارشناس شهری ادامه داد: بنابراین به شکل قانونی شورای شهر می توانسته برای تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر عوارض وضع کند و این مصوبه کاملا قانونی است.

موسوی خاطرنشان کرد: همچنین از آنجا که تابلوها جزو اموال غیر منقول ثابت بوده که عده قابل توجهی خواستار فعالیت تبلیغاتی و تجاری برای آن هستند لذا وضع عوارض برای آن توام با نظارت برای انتخاب عناوین، مختصات و مدت زمان استفاده را بدنبال خواهد داشت.

همچنین این حقوقدان شهری خاطرنشان کرد: قانونگذار همچنین مشخص کرده است که برخی از تابلوهای نصب شده معاف از عوارض هستند نظیر تابلوهای راهنمایی مردم، تابلوهای تبلیغات فرهنگی و دینی مشمول مالیات نخواهند بود.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد رای دیوان عدالت اداری درباره تابلوهای تبلیغاتی قابلیت اعتراض داشته و به علت بی اطلاعی از چهارچوب قانونی برای قضات صورت گرفته است.

موسوی در پاسخ به این سوال که آیا رای دیوان عدالت اداری شائبه سیاسی دارد یا خیر؟ گفت: قضات این دیوان سیاسی نبوده و رای آنها بیشتر از آنکه سمت وسوی سیاسی داشته باشد از عدم اشراف بوده و برگشت پذیر است.
برچسب ها: موسوی ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.