کد خبر: ۷۶۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: سرای نوذری بازار تاریخی اراک مرمت می‌شود تا شمار این سراهای مرمت شده در 15 ماهه گذشته به 6 عنوان برسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محمد حسینی در بازدید از بازار تاریخی اراک اظهار کرد: حفظ، احیا و باز زنده‌سازی بازار تاریخی اراک مهم‌ترین اولویت اداره کل در شهرستان اراک به شمار می‌رود از این رو در سال گذشته 112 طاق و 5 سرای این مجموعه با ارزش مرمت شد و در سال جاری نیز این رویه ادامه خواهد داشت. 

وی افزود: مرمت اضطراری سرای نوذری که به زودی آغاز می‌شود شامل بالکن‌ها، بام، تعویض تیرهای چوبی فرسوده، مرمت جداره‌ها، راه پله و همچنین اجرای اندود کاهگل بام است که با نظارت اداره کل در تمام مراحل اجرایی خواهد شد. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در ادامه گفت: با توجه به کاربری این‌سرا که بیشتر حول محور صنعت فرش استوار است می‌توان امید داشت با مرمت سرا، کمک اندکی به رونق این هنر ناب ایرانی نیز شود.

حسینی بیان کرد: در شرایطی که بسیاری از کشورهای منطقه در حال تولید فرش‌هایی به نام ایران هستند، احیا بازارهای محلی برای تولید و ترویج فرش با اصالت و با کیفیت ایرانی یکی از اقداماتی است که بسیار حیاتی است.

وی تصریح کرد: احیای بازار فرش اراک به غیر از حفظ میراث فرهنگی و تاریخی، فرصت‌های جدید شغلی، اقتصادی و فرهنگی را پیش می‌آورد که در شرایط امروز اولویت هر سازمان و دستگاهی است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.