کد خبر: ۷۶۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: سرای نوذری بازار تاریخی اراک مرمت می‌شود تا شمار این سراهای مرمت شده در 15 ماهه گذشته به 6 عنوان برسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محمد حسینی در بازدید از بازار تاریخی اراک اظهار کرد: حفظ، احیا و باز زنده‌سازی بازار تاریخی اراک مهم‌ترین اولویت اداره کل در شهرستان اراک به شمار می‌رود از این رو در سال گذشته 112 طاق و 5 سرای این مجموعه با ارزش مرمت شد و در سال جاری نیز این رویه ادامه خواهد داشت. 

وی افزود: مرمت اضطراری سرای نوذری که به زودی آغاز می‌شود شامل بالکن‌ها، بام، تعویض تیرهای چوبی فرسوده، مرمت جداره‌ها، راه پله و همچنین اجرای اندود کاهگل بام است که با نظارت اداره کل در تمام مراحل اجرایی خواهد شد. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در ادامه گفت: با توجه به کاربری این‌سرا که بیشتر حول محور صنعت فرش استوار است می‌توان امید داشت با مرمت سرا، کمک اندکی به رونق این هنر ناب ایرانی نیز شود.

حسینی بیان کرد: در شرایطی که بسیاری از کشورهای منطقه در حال تولید فرش‌هایی به نام ایران هستند، احیا بازارهای محلی برای تولید و ترویج فرش با اصالت و با کیفیت ایرانی یکی از اقداماتی است که بسیار حیاتی است.

وی تصریح کرد: احیای بازار فرش اراک به غیر از حفظ میراث فرهنگی و تاریخی، فرصت‌های جدید شغلی، اقتصادی و فرهنگی را پیش می‌آورد که در شرایط امروز اولویت هر سازمان و دستگاهی است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

روستای صراخیه در استان خوزستان و در شهرستان شادگان، در بخش خنافره و در دهستان ناصری، و در دل تالاب بین المللی شادگان است که همچنان در گیر سیلاب می باشد و مردم این روستا همچنان روز های سختی را سپری می کنند.
قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

با وجود شروع ماه رمضان قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم همچنان در سطح بالایی از قیمت ها قرار دارد و درحالی مردم پای سفره ماه رمضان خواهند نشست که تجربه های نوینی در قیمت گوشت ، مرغ ، خرما ، تن ماهی و ماکارانی از سرخواهند گذراند.