کد خبر: ۷۶۶۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
رئیس اداره زندان عمومی شهرستان آستارا بابیان اینکه 94 نفر به اتهام جرایم غیرعمد در حبس به سر می‌برند گفت: امسال در قالب جشن گلریزان، 650 میلیون ریال به صورت نقدی، چکی و وعده‌ای کمک‌های مردمی جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد جمع‌آوری شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهران شکاری در جشن گل‌ریزان ستاد دیه این شهرستان در هتل اسپیناس با اشاره به اینکه خانواده زندانیان در مضیقه بوده و چشم‌انتظار کمک‌های خیرین هستند اظهار کرد: هر قدمی که برداشته می‌شود در باقیات و صالحات هر یک از حاضرین در این جشن به ثبت می‌رسد. 

رئیس اداره زندان عمومی شهرستان آستارا بابیان اینکه 94 نفر به اتهام جرایم غیرعمد نظیر نفقه، مهریه، تصادفات رانندگی و قتل غیرعمد در حبس به سر می‌برند تصریح کرد: مبلغ موردنیاز جهت آزاد کردن این تعداد زندانی از زندان عمومی این شهرستان، 86 میلیارد و 842 میلیون و 669 هزار و 59 ریال است. 

وی تعداد محکومین مالی را 69 نفر، تعداد محکومین مهریه و نفقه را 24 نفر و تعداد محکومین قتل غیرعمد را یک نفر دانست و بیان کرد: امسال در قالب جشن گل‌ریزان، 650 میلیون ریال به صورت نقدی، چکی و وعده‌ای کمک‌های مردمی جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد جمع‌آوری شد. 

شکاری مبلغ جمع‌آوری شده در جشن گل‌ریزان سال گذشته را 375 میلیون ریال و کمک ستاد دیه استان گیلان را 123 میلیون ریال دانست و تصریح کرد: با این میزان مبلغ، 19 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد سال گذشته از زندان آزاد شدند که 17 نفر آن برای مسائل مالی و دو نفر نیز برای مهریه در حبس به سر می‌بردند. 

رئیس دادگستری شهرستان آستارا نیز در جشن گل‌ریزان ستاد دیه این شهرستان بابیان اینکه سال گذشته از محل ستاد دیه شهرستان آستارا، 117 نفر زندانی آزاد شدند اظهار کرد: از این تعداد زندانی آزادشده، پنج نفر برای خاطر دیه، 95 نفر برای مسائل مالی، 16 نفر برای مهریه و یک نفر برای نفقه در حبس به سر می‌بردند. 

احمد عبادی با اشاره به اینکه جهت آزادسازی این تعداد زندانی، 107 میلیارد ریال پرداخت شد گفت: 71 میلیارد ریال آن از محل گذشت شاکی، 24 میلیارد ریال آن از محل قبول اعسار از سوی دادگستری، پنج‌میلیارد ریال آن از سوی خانواده و دومیلیارد ریال آن از صندوق تأمین خسارت کشوری تأمین شده است. 

رئیس دادگستری شهرستان آستارا با تأکیدبراینکه یکی از چالش‌های مهم در حوزه اجتماعی، درگیری خانواده‌ها و اشخاص با جرایم غیرعمد است تصریح کرد: خانواده‌ها و فرزندان در جرایم غیرعمد مغفول مانده و اثرات بیشتری را متحمل می‌شوند. 

* خیرین به وعده‌های داده‌شده عمل کنند

امام‌جمعه آستارا نیز در جشن گل‌ریزان ستاد دیه این شهرستان بابیان اینکه طبق آیات قرآنی انسان‌های مؤمن در انجام کار خیر باید از یک‌دیگر سبقت بگیرند اظهار کرد: حضور در این جشن توفیقی است که شامل حال بندگان خاص و برگزیده خدا شده تا گوشه‌ای از مشکلات مردم به دست آن‌ها برطرف شود. 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا وفای به عهد را شرعاً جایز دانست و تصریح کرد: افرادی که در جشن گل‌ریزان ستاد دیه وعده می‌دهند امیدواریم خود را به اجرای وعده‌های داده‌شده ملزم کنند، زیرا روی مبالغ وعده‌داده‌شده برنامه‌ریزی می‌شود. 

فرماندار شهرستان آستارا نیز در جشن گل‌ریزان ستاد دیه این شهرستان با اشاره به اینکه حس خیرخواهانه و نوع‌دوستی در فرهنگ ایران اسلامی جریان دارد اظهار کرد: اگر بتوانیم یک شخص محبوس از زندان را آزاد کنیم، توانسته‌ایم مجموعه‌ای از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی را از سطح شهرستان کاهش دهیم. 

یونس رنجکش تعداد زندانیان زن محبوس در زندان‌های استان گیلان را 26 نفر و سهم شهرستان آستارا را یک نفر دانست و بیان کرد: آزادسازی این تعداد زندانی زن که به دلیل جرایم مالی در زندان به سر می‌برند امیدواریم در اولویت مسئولین زندان و جامعه خیرین قرار گیرد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

حیات‌وحش، بخشی از سیستم پیچیده بوم‌سازه‌گانی (اکوسیستم‌هایی) است که در افزایش بهره‌وری و پایداری بوم‌سازه‌ها نقش اساسی دارد و انسان برای تأمین آب، غذا، ارزش‌های زیبایی‌شناختی و فعالیت‌های تفریحی خود به آن وابسته است.
تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

مراسم تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور حجت الاسلام رحیمیان و مروی نمایندگان مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد و پیکر‌های شهیدان با حضور جمع کثیری از مردم از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز به سمت چهارراه زند تشییع شد.