کد خبر: ۷۶۶۵۷
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: ۲۳ واحد اقامتگاه بوم گردی در خراسان‌جنوبی با ظرفیت ۶۵۰ نفر آماده ارائه خدمت به مسافران نوروزی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسن رمضانی اظهار کرد: با توجه به اینکه بعد از ماه مبارک رمضان سفرهای تابستانی آغاز می‌شود، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی برای پذیرایی از مهمان و مسافران تابستانی آماده می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات اداره کل میراث فرهنگی برای ایام تابستان بازدید کارشناسان نظارتی از تأسیسات گردشگری است.

رمضانی ادامه داد: این بازدیدها شامل هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، رستوران‌های میان راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی، سفره‌خانه‌های سنتی و مجتمع‌های بین‌راهی خراسان جنوبی می‌شود تا از کیفیت و کمیت ارائه خدمات آنان اطمینان حاصل شود.

وی افزود : همچنین کارشناسان حوزه معاونت گردشگری به سؤالات و انتقادات مسافران و گردشگران پاسخ گفته و به شکایات احتمالی آنان رسیدگی می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: جمع‌آوری آمار و اطلاعات ستاد اجرایی خدمات سفر و هماهنگی با دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی خراسان جنوبی جهت برگزاری تورهای بیرجند گردی و استان گردی را برای ایام تابستان خواهیم داشت.

رمضانی در زمینه زیرساخت‌های لازم برای حضور گردشگران و مسافران تابستان ۹۷، اظهار کرد: مجتمع‌های گردشگری، هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی، رستوران‌های بین‌راهی، اقامتگاه‌های بوم گردی و موزه‌های استان آمادگی لازم را برای پذیرایی از مسافران دارند.

وی بیان کرد: در خراسان جنوبی ۹ هتل(سه ستاره، دوستاره و یک ستاره) با تعداد ۲۴۹اتاق و ۶۴۹تخت، یک مجتمع گردشگری سه ستاره ۳۸ اتاقه با مجموع ۵۸ تخت در شهرستان طبس، ۲۵ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری و ۵۰ رستوران میان راهی وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های گردشگری خراسان جنوبی اقامتگاه‌های بوم گردی است که فضای مناسبی را برای حضور گردشگران و مسافران فراهم می‌کند.

رمضانی افزود: در خراسان جنوبی ۲۳ واحد اقامتگاه بوم گردی با ظرفیت ۶۵۰ نفر آماده ارائه خدمت به مسافران و گردشگران است.

وی یادآور شد: همچنین در ایام تابستان موزه‌های خراسان جنوبی، بازارچه صنایع‌دستی در باغ اکبریه و خانه صنایع‌دستی در باغ رحیم‌آباد جهت بازدید از مسافران و گردشگران آماده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
لحظات فراموش نشدنی جام جهانی / تصاویر

لحظات فراموش نشدنی جام جهانی / تصاویر

بدون شک تماشاگران فرانسوی خوشحالترین مردم حال حاظر کره زمین به حساب می‌آیند. جام جهانی روسیه تمام شد. اگر از تمامی عکاسان جام جهانی روسیه بپرسید که جذاب‌ترین عکس‌های جام جهانی مربوط به کدام بخش است، قطعا بخش تماشاگران را انتخاب خواهند کرد.
طرح جمع آوری اوباش تهران / تصاویر

طرح جمع آوری اوباش تهران / تصاویر

طرح جمع آوری 238 نفر از اوباش پایتخت روز دوشنبه با حضور سردار «حسین رحیمی» رئیس پلیس تهران بزرگ برگزار شد.