کد خبر: ۷۶۶۵۴
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
بار دیگر غیراستاندارد بودن پارک های بازی در سنندج حادثه آفرید و این بار نوجوانی ۱۵ ساله به دلیل سقوط از یک وسیله بازی در پارک کودک شهر سنندج جان خود را از دست داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سنندج تنها مرکز استان و جزو معدود شهرهای کشور است که همچنان از وجود یک پارک بازی برای کودکان و نوجوانان محروم مانده است و این محرومیت هر چند مدت یک بار با وقوع حوادثی تلخ و ناگوار خود را نشان می دهد.

سالهای سال است که وعده های مختلفی از سوی مسئولان شهری به ویژه شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر در دوره های مختلف در خصوص احداث و ایجاد یک شهر بازی استاندارد مطرح می شود ولی متاسفانه تاکنون هیچ کدام از این وعده ها عملیاتی و اجرایی نشده اند.

بار دیگر این محرومیت و عدم دسترسی به امکانات اولیه بازی برای کودکان و نوجوانان سنندجی خود را نشان داد و این بار سقوط از چرخ و فلک فرسوده و مستهلک پارک کودک سنندج باعث مرگ تلخ و ناگوار نوجوان سنندجی شد.

روز گذشته و در پارک کودک سنندج که در دامنه کوه آبیدر واقع شده و سالهای سال است به عنوان مکانی متروکه از آن یاد می شود، نوجوانی ۱۵ ساله به نام محمد فتاحی به دلیل سقوط از چرخ و فلک ازکارافتاده جان خود را از دست داد.

مسئول روابط عمومی شهرداری سنندج در رابطه با این حادثه به خبرنگاران گفت: این وسایل بازی دراختیار شهرداری نبوده و متعلق به تعاونی ایثارگران است و در رابطه با این حادثه هم آتش نشانی به محل اعزام نشده و ما هیچ اطلاعی نداریم.

یکی از شاهدین حاضر در محل وقوع این حادثه تلخ در پارک کودک شهر سنندج به خبرنگاران گفت: به دلیل اینکه منزل مسکونی ما مشرف به این پارک است متاسفانه هر چند مدت یک بار شاهد وقوع حوادث تلخ و ناگوار در این پارک هستیم.

وی ادامه داد: روز گذشته ناگهان صدا و جیغ و داد شنیده شد که وقتی من خودم را به محل حادثه رساندم چرخ و فلک مستهلک و فرسوده سقوط کرده بود و این نوجوان زیرآن گیر کرده بود که شدت ضربه هم خیلی زیاد بود.

این شهروند سنندجی بیان کرد: این وسایل بازی از دهه ۷۰ در پارک کودک سنندج  پلمپ شده و از کارافتاده اند و متاسفانه در طول این سال ها هم اقدامی در راستای جمع آوری آن ها انجام نشده است که بار دیگر منجر به مرگ نوجوانی ۱۵ ساله شد.

تماس خبرنگاران با مسئولان اداره کل استاندار استان کردستان هم نتیجه ای مشخص نداشت و این اداره کل هم اظهار نظر در این رابطه را به بعد از انجام بررسی کارشناسان و همچنین جواب پزشکی قانونی در خصوص علت مرگ این نوجوان موکول کرد.

مرگ تلخ این نوجوان سنندجی بار دیگر نشان داد که متاسفانه مسئولان و متولیان حوزه شهری توجهی به نیازهای اولیه مردم ندارند و در حالی که در هر دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر افراد برای جلب رای مردم وعده های رنگی سر می دهند که بی تفاوتی آنها باعث وقوع این حوادث تلخ و ناگوار می شود.

نکته قابل ذکر اینکه محمد فتاحی نوجوانی که در حادثه سقوط چرخ و فلک در پارک کودک شهر سنندج جان خود را از دست داد، هنرمند دف نواز بوده و سال گذشته در هفتمین جشنواره سراسری دف نوای رحمت در سنندج موفق به کسب عنوان در تک نوازی شده است.

از لحظه وقوع حادثه تاکنون مردم به ویژه شهروندان سنندجی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در دسترس واکنش های مختلفی نسب به آن انجام داده و خواستار برخورد قاطع با مسبب و یا افراد مقصر در وقوع این حادثه شده اند.

ورود هر چه سریعتر سازمان ها و مسئولان نظارتی و بازخواست مسئولان مقصر در وقوع این حادثه شاید اولین خواسته و انتظار مردم به ویژه شهروندان سنندجی باشد تا دیگر شاهد وقوع این حوادث تلخ و ناگوار در سنندج نباشیم.
برچسب ها: شهرفردا ، کردستان ، مرگ
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.