کد خبر: ۷۶۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
با حضور استاندار کردستان؛
کلنگ احداث بلوار ۳۶ متری سنندج با نام دکتر فریدون معتمدوزیری امروز دوشنبه با حضور استاندار کردستان، امام جمعه و شهردار سنندج برزمین زده شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بلوار ۳۶ متری دکتر فریدون معتمد وزیری در حد فاصل میدان شهیده ناهید فاتحی کرجو تا کمربندی آبیدر شهر سنندج احداث می شود که عملیات اجرایی آن امروز دوشنبه طی مراسمی با حضوراستاندار کردستان، امام جمعه سنندج، شهردار، اعضای شورا و جمع دیگری از مسئولان استان وشهرستان آغاز شد.

شهردار سنندج در حاشیه مراسم کلنگ زنی ساخت این بلوار ارتقای امنیت مسیرهای تردد در شهرها را بسیار حائز اهمیت خواند و گفت: ایمن سازی محل تردد شهروندان و وسایل نقلیه همواره از مهمترین عوامل تامین امنیت و از شاخص های توسعه شهرها به شمار می رود.

حشمت الله صیدی عنوان کرد: تردد در مسیرهای کمربندی آبیدر و محدوده شهرک زاگرس و خیابان سیروان به دلیل وجود شیب طولی زیاد، عرض کم، نبود پیاده رو مناسب و همچنین پیچ های تند، همواره سخت بوده و منجر به ایجاد ترافیک و گاها حوادث رانندگی شده است.

وی اضافه کرد: به منظور روانسازی و امین سازی تردد و کاهش خسارت های ناشی از استهلاک خودرها و افزایش سطح بهره وری از پروژه های تقاطع کوسه هجیج و کمربندی آبیدر عملیات احداث بلوار ۳۶ متری دکتر فریدون معتمدوزیری آغاز شده است.

وی طول کل مسیر این پروژه را ۱۳۰۰ متر و عرض آن را ۳۶ متر ذکر کرد و افزود:  این پروژه دارای ۲ باند سواره رو به طول ۲۰.۷ متر، چهار متر رفیوژه میانی و پیاده رو در طرفین به عرض ۱۰ متر است.

شهردار سنندج بیان کرد: برای احداث این بلوار عملیات عمرانی شامل ۱۴۵ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۱۰۳ هزار متر مکعب خاکریزی، ۵۳۴ مترمکعب دیوارسازی بتنی، ۸ هزار و ۸۰۰ مترمکعب زیراساس و ۴ هزار و ۴۰۰ مترمکعب اساس، باید انجام شود.

شهردار سنندج اعلام کرد: برای احداث این بلوار ۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که از محل اعتبارات داخلی شهرداری این مبلغ تامین خواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.