کد خبر: ۷۶۵۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
در شورای هماهنگی بیمه های خراسان شمالی مطرح شد
شورای هماهنگی بیمه‌های خراسان شمالی با موضوعاتی همچون عدم عقد قرار جدید استانداری با مجموعه بیمه‌ها برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادثی همچون زلزله در آینده و نیز کشف 2 فقره فوتی تصادفات ساختگی طی سال جاری برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، شورای هماهنگی بیمه‌های خراسان شمالی با حضور مدیران بیمه‌های استان و نیز برخی مسئولان استانی برگزار شد.

دعا کنید زلزله دیگری نیاید!

مهران ساری در این نشست بابیان اقدامات انجام‌شده از سوی بیمه‌های خراسان شمالی به دریافت ۱۷۰ میلیارد تومان حق بیمه و پرداخت ۱۳۵ میلیارد تومان خسارت در سال ۹۵ توسط بیمه‌ها اشاره و اظهار کرد: این مبالغ برای سال ۹۶ اعلام‌نشده اما پیش‌بینی‌ها حاکی از رشد ۱۵ تا ۲۰ درصدی این آمار در سال ۹۶ است.

وی از پرداخت خسارت ۱۶.۵ میلیاردی بیمه‌ها برای زلزله‌زدگان خراسان شمالی خبر داد و گفت: مبلغ قابل‌توجهی از مطالبات باقی نمانده است و به ۱۵ هزار و ۸۷۹ مورد بیمه‌نامه، خسارت‌های ناشی از زلزله پرداخت شد.

نائب رئیس شورای هماهنگی بیمه‌های خراسان شمالی پرداخت خسارت ۱۵ میلیون تومانی به بیمه‌شدگان روستایی در زلزله را منوط به آسیب بیشتر از ۷۵ درصد دانست و افزود: خسارت‌های کمتر از این مقدار شامل کمک‌های بخش تعمیرات بیمه می‌شد و مبالغی کمتر از این پرداخت می‌شد.

وی همچنین از کم‌کاری استانداری در قبال بیمه‌های منازل روستایی پرده‌برداری کرد و گفت: برای تعلق گرفتن بیمه به منازل و شرایط اعلام‌شده باید حق بیمه پرداخت شود تا جبران خسارت‌ها آغاز شود اما پس از انعقاد قرارداد استانداری خراسان شمالی با مجموعه بیمه در ۱۷ بهمن‌ماه ۹۵، تا زمان وقوع زلزله هیچ‌گونه حق بیمه‌ای به این شرکت‌ها واریز نشده بود که چهار روز پس از زلزله این مبالغ به بیمه‌ها پرداخت شد که با طی مسیر قانونی امکان پرداخت هیچ خسارتی به بیمه‌شدگان برای تاریخ‌های ماقبل نبود اما با مساعدت بیمه مرکزی این شرایط مهیا شد.

ساری همچنین از باقی ماندن ۳۵۰ میلیون تومان از حق بیمه سال ۹۵ خبر داد و افزود: این قرارداد در بهمن‌ماه سال گذشته به‌پایان رسیده است و تاکنون از سوی مراجع مربوط برای تمدید قرارداد اقدام نشده و در صورت وقوع حادثه‌ای همچون زلزله دیگر امکان پرداخت خسارت به حادثه دیدگان نخواهد بود.

وی در بخش دیگری از این جلسه به موضوع بیمه خسارت‌های تقلبی پرداخت و گفت: بر اساس آمار اعلام‌شده ۴ میلیارد تومان خسارت تقلبی در سال گذشته کشف شد که به دلیل مشکلات اقتصادی، برخی سود جویان از این روش برای کسب درآمد استفاده می‌کنند.

نائب رئیس شورای هماهنگی بیمه‌های خراسان شمالی خسارت‌های حوزه تصادفات ساختگی را بیشترین سهم از این موارد دانست و تصریح کرد: سوءاستفاده از بیمه‌های تکمیلی و فاکتورهای تقلبی در قبال کار درمانی صورت نگرفته سهم دیگری از خسارت‌های تقلبی را شامل می‌شود.

وی همچنین در انتها با اشاره به موضوع پرداخت حق بیمه کارخانه‌ها و مجتمع‌های بزرگ صنعتی داخل استان گفت: متأسفانه پنج کارخانه صنعتی بزرگ در خراسان شمالی قراردادهای بیمه‌ای خود را با نمایندگی‌های خارج از استان به امضا رسانده‌اند که باعث خروج منابع مالی زیادی از استان می‌شود.

ایجاد آسیب‌های تقلبی دردناک برای دریافت دیه

بابک سلحشور در بخش دیگری از این جلسه به موضوع کشف آسیب‌های ساختگی از تصادفات پرداخت و گفت: ۲۵ الی ۳۰ فقره تصادف ساختگی طی سال گذشته در خراسان شمالی کشف شد و باگذشت زمان نوع این‌گونه آسیب‌ها از سطحی و جزئی به شکستگی‌های دردناکی همچون شکستی فک کشیده شده است.

رئیس پزشکی قانونی خراسان شمالی از برگزاری دوره‌های آموزشی برای مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی برای آشنایی با این جرائم خبر داد و افزود: طی سالیان گذشته با کاهش این‌گونه سوانح روبه‌رو بوده‌ایم و به نسبت استان‌هایی همچون قم، آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل و کردستان آمار خراسان شمالی بسیار کمتر است.

کشف 2 فقره فوتی از تصادفات ساختگی

رحمان اسپیدکار در ادامه این جلسه از افزایش آمار تصادفات برون‌شهری در سال گذشته خبر داد و گفت: بیشترین فوتی‌های ناشی از این حوادث راکبان موتورسیکلت و پس‌ازآن عابران پیاده بودند.

رئیس پلیس راهور خراسان شمالی همچنین با اشاره به کسب درآمد برخی از افراد با ایجاد تصادفات ساختگی گفت: در سال ۹۷ دو مورد تصادف ساختگی و ایجاد فوتی در شهرستان‌های شیروان و مانه و سملقان ثبت شد که نشان‌دهنده اقدامات این افراد برای دریافت خسارت تقلبی است.

90 درصد تصادفات ساختگی کشف می‌شود/ وضعیت جاده جنگل گلستان مناسب نیست

علیرضا حسین زاده از کشف ۹۰ تا ۹۵ درصدی تصادفات ساختگی در استان خبر داد و اظهار کرد: کشف این‌گونه تصادفات با ظرافت‌های خاصی صورت گرفته و با این اقدامات انجام‌شده وضعیت خوبی نسبت به کشف جرائم تقلبی تصادفات وجود دارد.

وی محور بجنورد به جنگل گلستان را نامناسب با ترددهای فعلی دانست و افزود: وضعیت نگران‌کننده‌ای در این جاده وجود دارد که در زمان‌های اوج تردد مسافران و زائران به ایجاد ترافیک‌های سنگین منجر می‌شود که با کوچک‌ترین بی‌دقتی فاجعه‌ای بزرگ روی می‌دهد.

رئیس پلیس‌راه خراسان شمالی در انتها افزود: شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند با کمک و اعطای وام به پیمانکاران محورهای مواصلاتی همچون بجنورد به جنگل گلستان نسبت به بهبود، اصلاح و آشکارسازی مسیر اقدام کنند تا با کاهش تصادفات و این‌گونه رخدادهای خسارتی و جرحی، میزان خسارت‌های بیمه‌های خود را نیز کاهش دهند و به‌عنوان سرمایه‌ای از این راه استفاده کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

حیات‌وحش، بخشی از سیستم پیچیده بوم‌سازه‌گانی (اکوسیستم‌هایی) است که در افزایش بهره‌وری و پایداری بوم‌سازه‌ها نقش اساسی دارد و انسان برای تأمین آب، غذا، ارزش‌های زیبایی‌شناختی و فعالیت‌های تفریحی خود به آن وابسته است.
تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

مراسم تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور حجت الاسلام رحیمیان و مروی نمایندگان مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد و پیکر‌های شهیدان با حضور جمع کثیری از مردم از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز به سمت چهارراه زند تشییع شد.