کد خبر: ۷۶۵۸۸
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
در جلسه شورای شهر بجنورد مطرح شد
جلسه شورای شهر بجنورد با موضوعاتی همچون درخواست تعیین تکلیف فرمانداری بجنورد و اعتراض کسبه به افتتاح شعبه جدید فروشگاه زنجیره‌ای این شهر برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محسن موسوی در جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به حضور مدیران استانی و شهرستانی در صحن علنی شورای شهر از ریاست جلسه خواست تا پیگیری‌های لازم در خصوص وعده‌های داده‌شده در این جلسات را پیگیری کند.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر بجنورد همچنین به وعده استاندار خراسان شمالی در خصوص استفاده رایگان دانش آموزان و دانشجویان از سالن‌های ورزشی در ساعات صبحگاهی اشاره کرد و افزود: این برنامه تاکنون اجرایی نشده است و با ورود به فصل تابستان هزینه‌های هنگفتی را برای اقشار متوسط و محروم ایجاد می‌کند.

ابراهیم امانی، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی بجنورد در بخش دیگری از جلسه به وضعیت فعلی فرمانداری مرکز خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه محمود ثمینی مسئولیت فرمانداری بجنورد را بر عهده دارد و به‌صورت همزمان سرپرستی معاونت سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری را نیز متقبل شده است، از استاندار درخواست می‌شود تا هرچه سریع‌تر به تعیین تکلیف این وضعیت بپردازد.

جمشید گریوانی، نائب رئیس شورای شهر بجنورد نیز در نطق پیش از دستور خود از اعتراض بخشی از کسبه بجنورد در خصوص افتتاح شعبه‌ای جدید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای خبر داد و اظهار کرد: در وضعیت رکود و تورم فعلی، مسئولیت اعطای مجوز به افتتاح این فروشگاه‌ها مشخص نیست و مسئولان استانی نیز از این موضوع شانه خالی می‌کنند و موارد این‌گونه را به مرکز ارجاع می‌دهند.

وی افزود: باید به فکر کسبه بازار بود که در شرایط رکود شدید اقتصادی، افتتاح این فروشگاه‌ها مشکلات بیشتری را برای کسبه ایجاد می‌کند.

سید احمد وکیلی رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای شهر بجنورد در بخش دیگری از این جلسه به موضوع اعتیاد در استان اشاره کرد و گفت: بنا بر آمار اعلام‌شده سن مصرف‌کنندگان مواد مخدر در خراسان شمالی پایین آمده است و ۳۰ درصد به آمار زنان معتاد افزوده شده است که باید به این موضوع به‌صورت جدی پرداخته شود.

گفتنی است در ادامه جلسه به موضوعات نامه‌ها و توافقات شهرداری پرداخته شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

حیات‌وحش، بخشی از سیستم پیچیده بوم‌سازه‌گانی (اکوسیستم‌هایی) است که در افزایش بهره‌وری و پایداری بوم‌سازه‌ها نقش اساسی دارد و انسان برای تأمین آب، غذا، ارزش‌های زیبایی‌شناختی و فعالیت‌های تفریحی خود به آن وابسته است.
تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

مراسم تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور حجت الاسلام رحیمیان و مروی نمایندگان مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد و پیکر‌های شهیدان با حضور جمع کثیری از مردم از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز به سمت چهارراه زند تشییع شد.