کد خبر: ۷۶۵۸۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
رئیس آتش‌نشانی سمنان خبر داد
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در دومین ماه سال، تعداد 32 مورد آتش‌سوزی و 49 فقره عملیات امداد و نجات در سمنان به وقوع پیوسته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید اسماعیل‌پور در گفت‌وگو با خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: در اردیبهشت‌ماه امسال، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به دو هزار و 312 تماسی که با مرکز فرماندهی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان برقرار شد، پاسخ داده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد تماس، آتش‌نشانی سمنان با مجموع 37 ساعت و 43 دقیقه عملیات اطفا و امداد و نجات و میانگین سه دقیقه و 40 ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: آتش‌نشانان 32 مورد حوادث آتش‌سوزی را در این ماه پوشش دادند که بیشترین تعداد با 13 مورد آن به معابر (ساختمان‌های متروکه، ضایعات و سطل‌های زباله و ...) اختصاص دارد و کمترین آتش‌سوزی نیز به حریق مغازه و تجاری و ... است.

اسماعیل‌پور عنوان کرد: مأموران آتش‌نشانی سمنان در این ماه در 49 مورد حادثه جداگانه شامل باز کردن در منزل و خودرو (محبوسی)، گیر کردن حلقه یا انگشتر، تصادف و واژگونی خودرو، آسانسور و گرفتن حیوانات موذی و .... شرکت داشته و به شهروندان و هم‌وطنان امدادرسانی کرده و آنها از خطرات ناشی از این حوادث نجات داده‌اند که بیشترین آمار حوادث با 26 مورد مربوط به محبوس شدن در اماکن و آسانسور بوده است.

به گفته وی، تعداد 10 مورد از این حوادث آتش‌سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی‌های عملیاتی به‌خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات‌یافتگان در این عملیات 69 نفر مرد و زن هستند که توسط نیروی‌های عملیاتی امدادرسانی شده‌اند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان یادآور شد: در این ماه، تعداد یک هزار و 85 نفرساعت از کارکنان ادارات و شرکت‌ها، مدارس و پیش‌دبستانی‌ها ... دوره‌های آموزش مقدماتی را به جهت آموزش فرهنگ ایمنی فراگرفتند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

کارشناس بازار مسکن گفت: درحالیکه در دنیا راهکارهایی نظیر تعیین اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف شهری، تعیین دفعات و حداکثر میزان افزایش اجاره‌بها و نیز تعیین شرایط فسخ و تمدید قرارداد اجاره برای حمایت از مستاجران تدوین شده رشد اجاره بها در ایران تابع تورم عمومی و تورم مسکن است.
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.