کد خبر: ۷۶۵۸۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
رئیس آتش‌نشانی سمنان خبر داد
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در دومین ماه سال، تعداد 32 مورد آتش‌سوزی و 49 فقره عملیات امداد و نجات در سمنان به وقوع پیوسته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید اسماعیل‌پور در گفت‌وگو با خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: در اردیبهشت‌ماه امسال، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به دو هزار و 312 تماسی که با مرکز فرماندهی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان برقرار شد، پاسخ داده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد تماس، آتش‌نشانی سمنان با مجموع 37 ساعت و 43 دقیقه عملیات اطفا و امداد و نجات و میانگین سه دقیقه و 40 ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: آتش‌نشانان 32 مورد حوادث آتش‌سوزی را در این ماه پوشش دادند که بیشترین تعداد با 13 مورد آن به معابر (ساختمان‌های متروکه، ضایعات و سطل‌های زباله و ...) اختصاص دارد و کمترین آتش‌سوزی نیز به حریق مغازه و تجاری و ... است.

اسماعیل‌پور عنوان کرد: مأموران آتش‌نشانی سمنان در این ماه در 49 مورد حادثه جداگانه شامل باز کردن در منزل و خودرو (محبوسی)، گیر کردن حلقه یا انگشتر، تصادف و واژگونی خودرو، آسانسور و گرفتن حیوانات موذی و .... شرکت داشته و به شهروندان و هم‌وطنان امدادرسانی کرده و آنها از خطرات ناشی از این حوادث نجات داده‌اند که بیشترین آمار حوادث با 26 مورد مربوط به محبوس شدن در اماکن و آسانسور بوده است.

به گفته وی، تعداد 10 مورد از این حوادث آتش‌سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی‌های عملیاتی به‌خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات‌یافتگان در این عملیات 69 نفر مرد و زن هستند که توسط نیروی‌های عملیاتی امدادرسانی شده‌اند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان یادآور شد: در این ماه، تعداد یک هزار و 85 نفرساعت از کارکنان ادارات و شرکت‌ها، مدارس و پیش‌دبستانی‌ها ... دوره‌های آموزش مقدماتی را به جهت آموزش فرهنگ ایمنی فراگرفتند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رکود به بازار مسکن بازگشت

رکود به بازار مسکن بازگشت

کاهش قدرت خرید متقاضیان مهمترین دلیلی است که باعث شده از بازار مسکن پایتخت برای ششمین ماه متوالی با افت قابل ملاحظه حجم معاملات روبه‌رو شود به طوری که گفته می شود تعداد معاملات خرید آپارتمان در آبان ماه امسال به کمترین میزان خود طی دست‌کم چهار سال گذشته رسیده است .
دانشگاه تهران پتانسیل ثبت جهانی دارد

دانشگاه تهران پتانسیل ثبت جهانی دارد

شهردار تهران صبح امروز با حضور در دانشگاه تهران در مراسم افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های مقاوم‌سازی، بهسازی و تجهیز ساختمان دانشکده حقوق و علوم سیاسی شرکت کرد.