کد خبر: ۷۶۵۵۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی خبر داد
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: طی سال جاری۱۳ پروژه گازرسانی به روستاهای استان مرکزی با اعتبار هزینه شده بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا سمیعی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۹۷ درصد خانوارهای روستایی و بیش از ۹۹ درصد کل جمعیت استان مرکزی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: از ۱۳ پروژه آماده بهره برداری، هفت پروژه با صرف اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در هفته دولت و شش پروژه گاز رسانی نیز با صرف اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه برای اجرای این ۱۳ پروژه گاز رسانی روستایی ۵۲ کیلومتر لوله پلی اتیلن به کار رفته افزود: با بهره برداری از این ۱۳ پروژه گاز رسانی روستایی، ۵۰۹ خانوار روستایی به جمع مشترکین گاز استان مرکزی افزوده می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی خاطر نشان کرد: گاز رسانی به روستاهای کوره، وسمق، قره جاقیه، هفتیان، قوشه خانی و قزلفاش از توابع تفرش و روستای لاله کان از توابع زرندیه در هفته دولت انجام می شود.

سمیعی ادامه داد: همچنین گازرسانی به روستاهای بیدلو، بیلفتو، شور بلاغ از توابع زرندیه و روستاهای قشلاق سیاله، مرق و مرق کان از توابع ساوه هم در ایام دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی بیان داشت: از ۵۴۸ هزار مشترک گاز استان مرکزی، حدود ۱۸۰هزار نفر مشترک روستایی به شمار می روند و از یک هزار و ۱۴۵ روستای استان مرکزی، بیش از ۹۷۰ روستا تحت پوشش بهره مندی از گاز طبیعی قرار دارند که از نظر تعداد روستا ۸۵ درصد و از لحاظ خانوار بیش از ۹۷ درصد روستانشینان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

وی تصریح کرد: بیش از ۷۵ درصد از سبد انرژی استان مرکزی را گاز طبیعی تامین می کند، یعنی بیش از میانگین کشور که ۷۰ درصد است. همچنین بیش از ۷۰ درصد گاز مصرفی استان مرکزی در صنایع استفاده می شود.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، گازرسانی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.