کد خبر: ۷۶۵۵۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی خبر داد
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: طی سال جاری۱۳ پروژه گازرسانی به روستاهای استان مرکزی با اعتبار هزینه شده بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا سمیعی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۹۷ درصد خانوارهای روستایی و بیش از ۹۹ درصد کل جمعیت استان مرکزی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: از ۱۳ پروژه آماده بهره برداری، هفت پروژه با صرف اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در هفته دولت و شش پروژه گاز رسانی نیز با صرف اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه برای اجرای این ۱۳ پروژه گاز رسانی روستایی ۵۲ کیلومتر لوله پلی اتیلن به کار رفته افزود: با بهره برداری از این ۱۳ پروژه گاز رسانی روستایی، ۵۰۹ خانوار روستایی به جمع مشترکین گاز استان مرکزی افزوده می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی خاطر نشان کرد: گاز رسانی به روستاهای کوره، وسمق، قره جاقیه، هفتیان، قوشه خانی و قزلفاش از توابع تفرش و روستای لاله کان از توابع زرندیه در هفته دولت انجام می شود.

سمیعی ادامه داد: همچنین گازرسانی به روستاهای بیدلو، بیلفتو، شور بلاغ از توابع زرندیه و روستاهای قشلاق سیاله، مرق و مرق کان از توابع ساوه هم در ایام دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی بیان داشت: از ۵۴۸ هزار مشترک گاز استان مرکزی، حدود ۱۸۰هزار نفر مشترک روستایی به شمار می روند و از یک هزار و ۱۴۵ روستای استان مرکزی، بیش از ۹۷۰ روستا تحت پوشش بهره مندی از گاز طبیعی قرار دارند که از نظر تعداد روستا ۸۵ درصد و از لحاظ خانوار بیش از ۹۷ درصد روستانشینان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

وی تصریح کرد: بیش از ۷۵ درصد از سبد انرژی استان مرکزی را گاز طبیعی تامین می کند، یعنی بیش از میانگین کشور که ۷۰ درصد است. همچنین بیش از ۷۰ درصد گاز مصرفی استان مرکزی در صنایع استفاده می شود.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، گازرسانی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.