کد خبر: ۷۶۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در هوای اراک صبح امروز به ۴۱ میکروگرم بر متر مکعب رسید که بیانگر شرایط نارنجی یا هشدار است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا میرزایی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در اراک، با اشاره به وضعیت هوای اراک اظهار داشت: غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در هوای اراک صبح امروز به 41 میکروگرم بر متر مکعب رسید که بیانگر شرایط نارنجی یا هشدار است.

وی افزود: شاخص کیفیت هوای اراک در روز گذشته هم به 117 رسید که طبق استانداردهای زیست محیطی، نشان از وضعیت ناسالم برای گروه‌های سنی حساس داشته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: براساس استاندارد مرکز پایش هوای اراک میزان غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در هوا 35 میکروگرم بر مترمکعب است، بنابراین وضعیت امروز هوای کلانشهر اراک برای گروه‌های سنی حساس نامناسب و در وضعیت هشدار اعلام می‌شود.

میرزایی بیان کرد:  براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی این استان انباشت آلاینده‌ها تا پایان هفته فراتر از انتظار نیست و از اواخر وقت پنجشنبه توده گرد و خاک از نواحی جنوب عراق وارد کشور می‌شود که بر کیفیت هوا در استان و کاهش دید افقی در این منطقه تاثیر دارد.

وی ادامه داد: با توجه به کیفیت نامناسب هوا و وضعیت ناسالم برای تمامی گروه‌های حساس از گروه‌های سنی حساس نظیر کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان زیان‌بار درخواست می‌شود تا جای ممکن جز موارد ضروری از تردد در محیط شهری و مناطق شلوغ بپرهیزند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.