کد خبر: ۷۶۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در هوای اراک صبح امروز به ۴۱ میکروگرم بر متر مکعب رسید که بیانگر شرایط نارنجی یا هشدار است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا میرزایی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در اراک، با اشاره به وضعیت هوای اراک اظهار داشت: غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در هوای اراک صبح امروز به 41 میکروگرم بر متر مکعب رسید که بیانگر شرایط نارنجی یا هشدار است.

وی افزود: شاخص کیفیت هوای اراک در روز گذشته هم به 117 رسید که طبق استانداردهای زیست محیطی، نشان از وضعیت ناسالم برای گروه‌های سنی حساس داشته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: براساس استاندارد مرکز پایش هوای اراک میزان غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در هوا 35 میکروگرم بر مترمکعب است، بنابراین وضعیت امروز هوای کلانشهر اراک برای گروه‌های سنی حساس نامناسب و در وضعیت هشدار اعلام می‌شود.

میرزایی بیان کرد:  براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی این استان انباشت آلاینده‌ها تا پایان هفته فراتر از انتظار نیست و از اواخر وقت پنجشنبه توده گرد و خاک از نواحی جنوب عراق وارد کشور می‌شود که بر کیفیت هوا در استان و کاهش دید افقی در این منطقه تاثیر دارد.

وی ادامه داد: با توجه به کیفیت نامناسب هوا و وضعیت ناسالم برای تمامی گروه‌های حساس از گروه‌های سنی حساس نظیر کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان زیان‌بار درخواست می‌شود تا جای ممکن جز موارد ضروری از تردد در محیط شهری و مناطق شلوغ بپرهیزند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

حیات‌وحش، بخشی از سیستم پیچیده بوم‌سازه‌گانی (اکوسیستم‌هایی) است که در افزایش بهره‌وری و پایداری بوم‌سازه‌ها نقش اساسی دارد و انسان برای تأمین آب، غذا، ارزش‌های زیبایی‌شناختی و فعالیت‌های تفریحی خود به آن وابسته است.
تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

مراسم تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور حجت الاسلام رحیمیان و مروی نمایندگان مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد و پیکر‌های شهیدان با حضور جمع کثیری از مردم از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز به سمت چهارراه زند تشییع شد.
پربازدیدترین ها