کد خبر: ۷۶۴۲۲
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
در 2 ماه نخست امسال انجام شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: در دو ماه نخست امسال، 527 گردشگر خارجی از این استان بازدید کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد جهانشاهی اظهار کرد: در مدت دو ماه نخست امسال، 527 گردشگر خارجی از استان سمنان بازدید کردند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار جمع‌آوری‌شده در دو ماه گذشته، بیشترین تعداد گردشگران خارجی بازدیدکننده از استان سمنان دارای ملیت آلمانی هستند، گفت: در این ایام 107 گردشگر آلمانی از استان بازدید کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان افزود: بیشترین آمار گردشگران خارجی بازدیدکننده از استان، پس از آلمان مربوط به فرانسه، هلند، چین، اتریش، ترکیه، سوئیس، روسیه، ایتالیا، هندوستان و انگلستان می‌شود.

جهانشاهی، بازدید گردشگران خارجی از استان سمنان را در معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان، رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی مؤثر دانست و گفت: میزان بازدید گردشگران خارجی از استان سمنان، در اردیبهشت‌ماه امسال دو برابر فروردین‌ماه بوده است.

وی موضوع قابل‌توجه در بازدید گردشگران خارجی را تنوع داشتن ملیت گردشگران عنوان کرد و گفت: در این مدت گردشگران خارجی از بیش از 27 کشور جهان از استان سمنان بازدید کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: یکی از اولویت‌های این اداره کل، افزایش میزان بازدید و ماندگاری گردشگران داخلی و خارجی در استان است.

به گزارش فارس؛ استان سمنان دارای 94 مرکز اقامتی شامل 12 هتل، 2 هتل آپارتمان، پنج مهمان‌پذیر، 43 اقامتگاه بوم‌گردی، 26 خانه مسافر، یک متل و پنج مجتمع اقامتی، محوطه و مجموعه گردشگری است.

 این واحدها درمجموع دارای یک‌هزار و 309 تخت برای اقامت گردشگران است و ظرفیت اقامتی رسمی در استان سمنان بیش از 2 هزار نفر شب است.

این استان دارای بیش از یک‌هزار اثر تاریخی شناسایی‌شده و بیش از 800 اثر ثبت‌شده در فهرست میراث ملی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
لحظات فراموش نشدنی جام جهانی / تصاویر

لحظات فراموش نشدنی جام جهانی / تصاویر

بدون شک تماشاگران فرانسوی خوشحالترین مردم حال حاظر کره زمین به حساب می‌آیند. جام جهانی روسیه تمام شد. اگر از تمامی عکاسان جام جهانی روسیه بپرسید که جذاب‌ترین عکس‌های جام جهانی مربوط به کدام بخش است، قطعا بخش تماشاگران را انتخاب خواهند کرد.
طرح جمع آوری اوباش تهران / تصاویر

طرح جمع آوری اوباش تهران / تصاویر

طرح جمع آوری 238 نفر از اوباش پایتخت روز دوشنبه با حضور سردار «حسین رحیمی» رئیس پلیس تهران بزرگ برگزار شد.