کد خبر: ۷۶۴۲۲
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
در 2 ماه نخست امسال انجام شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: در دو ماه نخست امسال، 527 گردشگر خارجی از این استان بازدید کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد جهانشاهی اظهار کرد: در مدت دو ماه نخست امسال، 527 گردشگر خارجی از استان سمنان بازدید کردند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار جمع‌آوری‌شده در دو ماه گذشته، بیشترین تعداد گردشگران خارجی بازدیدکننده از استان سمنان دارای ملیت آلمانی هستند، گفت: در این ایام 107 گردشگر آلمانی از استان بازدید کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان افزود: بیشترین آمار گردشگران خارجی بازدیدکننده از استان، پس از آلمان مربوط به فرانسه، هلند، چین، اتریش، ترکیه، سوئیس، روسیه، ایتالیا، هندوستان و انگلستان می‌شود.

جهانشاهی، بازدید گردشگران خارجی از استان سمنان را در معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان، رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی مؤثر دانست و گفت: میزان بازدید گردشگران خارجی از استان سمنان، در اردیبهشت‌ماه امسال دو برابر فروردین‌ماه بوده است.

وی موضوع قابل‌توجه در بازدید گردشگران خارجی را تنوع داشتن ملیت گردشگران عنوان کرد و گفت: در این مدت گردشگران خارجی از بیش از 27 کشور جهان از استان سمنان بازدید کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: یکی از اولویت‌های این اداره کل، افزایش میزان بازدید و ماندگاری گردشگران داخلی و خارجی در استان است.

به گزارش فارس؛ استان سمنان دارای 94 مرکز اقامتی شامل 12 هتل، 2 هتل آپارتمان، پنج مهمان‌پذیر، 43 اقامتگاه بوم‌گردی، 26 خانه مسافر، یک متل و پنج مجتمع اقامتی، محوطه و مجموعه گردشگری است.

 این واحدها درمجموع دارای یک‌هزار و 309 تخت برای اقامت گردشگران است و ظرفیت اقامتی رسمی در استان سمنان بیش از 2 هزار نفر شب است.

این استان دارای بیش از یک‌هزار اثر تاریخی شناسایی‌شده و بیش از 800 اثر ثبت‌شده در فهرست میراث ملی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات افزایش سن ازدواج در ایران

تبعات افزایش سن ازدواج در ایران

از آسیب‌های افزایش سن ازدواج می‌توان به افزایش ارتباط آزاد با جنس مخالف و دوستی‌های خارج از عرف و چارچوب‌های فرهنگی اشاره کرد.
آخرین مهلت رانندگان تاکسی برای دریافت کارت هوشمند سوخت

آخرین مهلت رانندگان تاکسی برای دریافت کارت هوشمند سوخت

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: تمامی رانندگان تاکسی باید تا آخر آذر سال جاری پروانه هوشمند تاکسی دریافت کنند.