کد خبر: ۷۶۴۰۶
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
عضو شورای شهر یزد مطرح کرد
عضو شورای شهر یزد خواستار صدور مجوز پنج ساله برای برداشت آب تصفیه‌خانه فاضلاب به منظور آبیاری فضای سبز یزد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مرتضی شایق در جلسه علنی شورای شهر یزد با اشاره به اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب حدود ۲۰ سال پیش برای سه کارخانه یزد اجرایی شد، اظهار داشت: سوء مدیریت در فاضلاب شهر یزد صورت گرفت و این امر سبب شد تا قبل از اتمام این پروژه، کار برای تصفیه‌خانه فاضلاب شهری و خانگی آغاز شود.

وی با بیان اینکه مردم اکنون برای تصفیه فاضلاب شهری پول پرداخت می‌کنند، افزود: این در حالی است که بعد از ۲۰ سال، اکنون تنها ۳۰ درصد شهر زیر پوشش طرح تصفیه فاضلاب قرار دارند.

شایق با اشاره به اینکه انباشت آب تصفیه شده و عدم استفاده از آن مشکلاتی برای مردم مناطق همجوار تصفیه خانه ایجاد کرده است، خواستار صدور مجوز پنج ساله برای برداشت آب تصفیه خانه فاضلاب یزد به منظور آبیاری فضای سبز شهر شد.

عضو دیگر شورای شهر یزد نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای خط آب انتقالی عنوان کرد: یزد، کاهش سهم خود از آب انتقالی را پذیرفت اما انتظار می‌رود دولت نیز مسائل دیگر را در مورد همکاری استان یزد و اصفهان مدنظر قرار دهد.

هاشم پاکنژاد تصریح کرد: مباحث مرتبط با آب انتقالی، محرمانه نیست و لازم است مردم را در زمینه بحث کم آبی، پساب، تصفیه خانه فاضلاب و آب انتقالی دخیل کنیم.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، شورای شهر ، مجوز
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.