کد خبر: ۷۶۳۶۲
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
رئیس شورای شهر قدس:
رئیس شورای اسلامی شهر قدس با اشاره به حضور شهرک‌های صنعتی در محدوده قانونی این شهر گفت: با مدیریت دوگانه نمی‌توان شهر را به صورت شایسته اداره کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محسن عسگری در گفت‌وگو با خبرنگاران در شهر قدس اظهار کرد: در سال 89 بنا بر مصوبه هیأت وزیران، مناطق صنعتی که به صورت متفرقه شکل گرفته بودند به‌عنوان شهرک صنعتی معرفی شدند.

وی بیان کرد: در این مصوبه ۹ شهرک صنعتی در استان تهران تشکیل شد که در این میان دو شهرک صنعتی قدس و زاگرس در قدس تشکیل شد، با این تفاوت که این دو در محدوده قانونی شهر قرار دارند و تشکیل این شهرک‌ها مشکلات متعددی برای شهر در پی داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر قدس تصریح کرد: یکی از شرط‌های مصوبه هیأت دولت عدم توسعه شهرک‌های صنعتی تازه تأسیس بود اما شهرک‌های صنعتی تشکیل‌شده در شهر قدس با سوءاستفاده از تغییر دولت مساحت خود را توسعه دادند به طوری که شهرک صنعتی قدس از 56 هکتار به 75 هکتار و شهرک صنعتی زاگرس از 96 هکتار به 151 هکتار رسید.

وی با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری با پیگیری‌های فراوان با همکاری دادستان و فرمانداری این موضوع را مطرح کرد، خاطرنشان کرد: در سال 96 هیأت دولت جلسه‌ای برای اصلاح این مصوبه برگزار کرد و بر اساس آن توسعه این شهرک‌ها را مجاز دانست به شرطی که واحدهای آلاینده صنعتی در کرج و تهران به این شهرک‌ها انتقال یابند که با واکنش شدید مسؤولان شهر و شهرستان روبه‌رو شد، زیرا آلایندگی برای تمام شهروندان مضر است و شهروندان قدس شهروند درجه دو یا سه نیستند که هیأت دولت چنین مصوبه‌ای صادر کند، البته پس از اعتراضات بسیار ما مصوبه به همان شکل سال 89 بازگشت.

عسگری  با اشاره به حضور مدیران شهری قدس در جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی که با حضور وزیر مسکن برگزار شد، گفت: در این جلسه مقرر شد که مدیریت شهرک‌های صنعتی قدس و زاگرس بر عهده شهرداری با رعایت قوانین شهرک‌های صنعتی باشد، همچنین تمامی واحدهای صنعتی که پس از سال 89 ساخته شده‌اند به کمیسیون ماده 100 ارجاع داده شوند.

وی اظهار کرد: همچنین تمامی زمین‌های خالی این محدوده‌ها بر اساس طرح جامع و تفصیلی شهر صرف ساخت سرانه‌های درمانی، بهداشتی، آموزشی و فضای سبز خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر قدس در پایان متذکر شد: مجموعه مدیریت شهری قدس از طریق راهکارهای قانونی به دنبال احقاق حق خود خواهد بود و به دنبال ابطال مصوبه هیأت دولت است، زیرا این مدیریت دوگانه به هیچ وجه اجازه نمی‌دهد که شهر به صورت شایسته و در خور شأن شهروندان اداره شود و ما تا زمانی که حاکمیت شهرداری در محدوده قانونی شهر کاملاً اجرایی نشود به دنبال حل این پرونده خواهیم بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رکود به بازار مسکن بازگشت

رکود به بازار مسکن بازگشت

کاهش قدرت خرید متقاضیان مهمترین دلیلی است که باعث شده از بازار مسکن پایتخت برای ششمین ماه متوالی با افت قابل ملاحظه حجم معاملات روبه‌رو شود به طوری که گفته می شود تعداد معاملات خرید آپارتمان در آبان ماه امسال به کمترین میزان خود طی دست‌کم چهار سال گذشته رسیده است .
دانشگاه تهران پتانسیل ثبت جهانی دارد

دانشگاه تهران پتانسیل ثبت جهانی دارد

شهردار تهران صبح امروز با حضور در دانشگاه تهران در مراسم افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های مقاوم‌سازی، بهسازی و تجهیز ساختمان دانشکده حقوق و علوم سیاسی شرکت کرد.