کد خبر: ۷۶۲۲۶
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان:
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان، گفت: برای ارتقای راه‌های مقابله با تهدیدات انسانی و غیر انسانی، شناسایی نقاط آسیب‌پذیر در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایرج کارخایی در دیدار خود با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان به میزبانی دفتر وی، ضمن بیان اینکه شناسایی نقاط آسیب‌پذیر در دستور کار پدافند غیرعامل قرار دارد، تأکید کرد: شناسایی و رفع نقاط ضعف در زمره سرفصل‌های اصلی پدافند غیرعامل و همچنین رسالت مهم این اداره کل محسوب می‌شود که البته این امر قطعاً در سایه تعامل و همراهی همه دستگاه‌های ذی‌ربط میسر است.

وی افزود: تمامی سیاست‌ها و راهبردهای پدافند غیرعامل به‌منظور اقتدار و پایداری و کاهش آسیب‌پذیری در جامعه ترسیم‌شده که با تعامل می‌توان نقشه راه مناسبی را برای آن متصور شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان، خواستار توجه ویژه دستگاه‌های اجرایی، خدماتی، نظارتی و ... در حوزه تبیین رسالت‌های پدافند غیرعامل شد و تأکید کرد: رعایت اصول فنی و صحیح اجرایی در حوزه شهری و همچنین آمادگی دستگاه‌های خدمت رسان در زمان بحران دو سرفصلی هستند که در راستای اهتمام بیشتر مسئولان استانی امکان‌پذیر است.

ضرورت استفاده از شرکت های بومی در ارتقای ایمنی ساختمان ها

معاون عمرانی استاندار سمنان نیز در این نشست گفت: ماده ۲۱۵برنامه توسعه و مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان که اجرای آن‌ها می‌تواند فصل جدید را در آماده‌سازی با بحران‌های احتمالی آماده کند، یکی از مسائلی است که انتظار داریم در سطح استان اهتمام بیشتری درباره آن وجود داشته باشد.

قدرت الله ابک گفت: استحکام و ایمنی ساختمان‌ها در بستر بافت شهری یکی از مهم‌ترین اقدامات آماده‌سازی در برابر بحران‌ها است که البته نظارت‌های دستگاه‌های ذی‌صلاح مانند پدافند غیرعامل در آن نقش ویژه‌ای دارد.

وی افزود: باید از ظرفیت شرکت‌های مشاورفعال بومی برای اجرای برنامه ها و اهداف و طرح های پدافند غیر عامل در سطح استان سمنان استفاده کرد تا شاهد ارتقای ایمنی در بستر شهرسازی نوین استان باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

کارشناس بازار مسکن گفت: درحالیکه در دنیا راهکارهایی نظیر تعیین اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف شهری، تعیین دفعات و حداکثر میزان افزایش اجاره‌بها و نیز تعیین شرایط فسخ و تمدید قرارداد اجاره برای حمایت از مستاجران تدوین شده رشد اجاره بها در ایران تابع تورم عمومی و تورم مسکن است.
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.