کد خبر: ۷۶۲۰۸
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: پس از ماه مبارک رمضان، ۳۳ اثر تاریخی غیر منقول و معنوی استان در فهرست آثار ملی ثبت می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدمحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگاران در سنندج، از ثبت 33 اثر تاریخی غیر منقول و معنوی استان خبر داد و اظهار داشت: پس از ماه مبارک رمضان، این آثار در فهرست آثار ملی ثبت می‌شود.

وی گفت: از این 33 آثار و بنای تاریخی، 17 تپه و محوطه مربوط به قروه، 3 تپه و محوطه مربوط به سروآباد، 5 ابنیه تاریخی و 8 اثر معنوی مربوط به سنندج است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان تصریح کرد: تاکنون 872 اثر تاریخی در فهرست آثار ملی ثبت شده که با ثبت این 33 اثر تاریخی غیر منقول و معنوی در سال‌جاری، تعداد آثار ثبتی استان به 905 اثر رسید.

علوی با اشاره به آثار مختلف منقول، غیر منقول، طبیعی و معنوی در استان خاطر نشان کرد: خوشبختانه تاکنون پرونده‌های ثبت آثار تاریخی در فهرست آثار ملی برگشت نخورده و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

کارشناس بازار مسکن گفت: درحالیکه در دنیا راهکارهایی نظیر تعیین اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف شهری، تعیین دفعات و حداکثر میزان افزایش اجاره‌بها و نیز تعیین شرایط فسخ و تمدید قرارداد اجاره برای حمایت از مستاجران تدوین شده رشد اجاره بها در ایران تابع تورم عمومی و تورم مسکن است.
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.