کد خبر: ۷۶۲۰۸
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: پس از ماه مبارک رمضان، ۳۳ اثر تاریخی غیر منقول و معنوی استان در فهرست آثار ملی ثبت می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدمحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگاران در سنندج، از ثبت 33 اثر تاریخی غیر منقول و معنوی استان خبر داد و اظهار داشت: پس از ماه مبارک رمضان، این آثار در فهرست آثار ملی ثبت می‌شود.

وی گفت: از این 33 آثار و بنای تاریخی، 17 تپه و محوطه مربوط به قروه، 3 تپه و محوطه مربوط به سروآباد، 5 ابنیه تاریخی و 8 اثر معنوی مربوط به سنندج است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان تصریح کرد: تاکنون 872 اثر تاریخی در فهرست آثار ملی ثبت شده که با ثبت این 33 اثر تاریخی غیر منقول و معنوی در سال‌جاری، تعداد آثار ثبتی استان به 905 اثر رسید.

علوی با اشاره به آثار مختلف منقول، غیر منقول، طبیعی و معنوی در استان خاطر نشان کرد: خوشبختانه تاکنون پرونده‌های ثبت آثار تاریخی در فهرست آثار ملی برگشت نخورده و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
لحظات فراموش نشدنی جام جهانی / تصاویر

لحظات فراموش نشدنی جام جهانی / تصاویر

بدون شک تماشاگران فرانسوی خوشحالترین مردم حال حاظر کره زمین به حساب می‌آیند. جام جهانی روسیه تمام شد. اگر از تمامی عکاسان جام جهانی روسیه بپرسید که جذاب‌ترین عکس‌های جام جهانی مربوط به کدام بخش است، قطعا بخش تماشاگران را انتخاب خواهند کرد.
طرح جمع آوری اوباش تهران / تصاویر

طرح جمع آوری اوباش تهران / تصاویر

طرح جمع آوری 238 نفر از اوباش پایتخت روز دوشنبه با حضور سردار «حسین رحیمی» رئیس پلیس تهران بزرگ برگزار شد.