کد خبر: ۷۶۲۰۸
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: پس از ماه مبارک رمضان، ۳۳ اثر تاریخی غیر منقول و معنوی استان در فهرست آثار ملی ثبت می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدمحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگاران در سنندج، از ثبت 33 اثر تاریخی غیر منقول و معنوی استان خبر داد و اظهار داشت: پس از ماه مبارک رمضان، این آثار در فهرست آثار ملی ثبت می‌شود.

وی گفت: از این 33 آثار و بنای تاریخی، 17 تپه و محوطه مربوط به قروه، 3 تپه و محوطه مربوط به سروآباد، 5 ابنیه تاریخی و 8 اثر معنوی مربوط به سنندج است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان تصریح کرد: تاکنون 872 اثر تاریخی در فهرست آثار ملی ثبت شده که با ثبت این 33 اثر تاریخی غیر منقول و معنوی در سال‌جاری، تعداد آثار ثبتی استان به 905 اثر رسید.

علوی با اشاره به آثار مختلف منقول، غیر منقول، طبیعی و معنوی در استان خاطر نشان کرد: خوشبختانه تاکنون پرونده‌های ثبت آثار تاریخی در فهرست آثار ملی برگشت نخورده و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات افزایش سن ازدواج در ایران

تبعات افزایش سن ازدواج در ایران

از آسیب‌های افزایش سن ازدواج می‌توان به افزایش ارتباط آزاد با جنس مخالف و دوستی‌های خارج از عرف و چارچوب‌های فرهنگی اشاره کرد.
آخرین مهلت رانندگان تاکسی برای دریافت کارت هوشمند سوخت

آخرین مهلت رانندگان تاکسی برای دریافت کارت هوشمند سوخت

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: تمامی رانندگان تاکسی باید تا آخر آذر سال جاری پروانه هوشمند تاکسی دریافت کنند.