کد خبر: ۷۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۸
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران با بیان اینکه برنامه مدیریت جامع تالاب های هامون ابزار مهمی برای حفاظت و احیاء تالاب ها است، گفت: با تصویب برنامه مدیریت جامع این تالاب ها در شورای برنامه ریزی استانداری استان سیستان و بلوچستان، فرآیند مدیریت یکپارچه و احیاء تالاب ها وارد فاز اجرایی شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا،محسن سلیمانی مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران با اشاره به ارائه برنامه مدیریت جامع تالاب های هامون به شورای برنامه ریزی استانداری استان سیستان و بلوچستان و تصویب در آن شورا، افزود: مشارکت کلیه دست اندرکاران ملی، استانی و محلی، سلسله نشست های مشورتی برگزار شده طی دو سال گذشته و همچنین اعمال نظرات ذینفعان مختلف منتج به تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب های هامون شده و این برنامه جهت تصویب در اختیار استاندار و شورای برنامه ریزی استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است. 

 سلیمانی روزبهانی ادامه داد: در حال حاضر برنامه مدیریت جامع تالاب های هامون که ابزار مهمی در جهت حفاظت و احیاء تالاب ها می باشد، پس از بررسی در شورای برنامه ریزی استان وارد فاز اجرایی شده است. 

 مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران با اشاره به این موضوع که کلیه اقدامات و فعالیت های مرتبط با آب و تالاب ها در حوضه سیستان می بایست با در نظر گرفتن مصوبات برنامه مذکور و هم راستا با آن باشد، افزود: یکی از محورهای اصلی این برنامه مشارکت کلیه دستگاه ها بویژه آب منطقه ای و جهاد کشاورزی استان در امر حفاظت و احیاء تالاب ها می باشد که با تصویب و ابلاغ برنامه به دستگاه های مذکور راه برای این امر هموار می گردد. 

 وی ادامه داد: علاوه بر کمک های بخش دولتی از پتانسیل های موجود در سازمان های مردم نهاد، جوامع محلی و سازمان های بین المللی از جمله برنامه عمران ملل متحد (UNDP) و پروژه بین المللی منارید نیز برای اجرا این برنامه استفاده خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار