کد خبر: ۷۶۰۸۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
رئیس سازمان سیما،‌ منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت گفت: عدم وجود ایمنی و استانداردهای لازم علت جمع‌آوری و تخلیه امکانات تفریحی باغ محتشم رشت است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سجاد محجوب در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در رشت اظهار داشت:‌ مستهلک بودن وسایل بازی،‌ احتمال ایجاد مخاطره به علت نبود استانداردهای لازم و نیاز شدید مردم به وجود یک فضای تفریحی از عوامل مهم جمع‌آوری و تخلیه وسایل و امکانات تفریحی شهر بازی باغ محتشم رشت است.

رئیس سازمان سیما،‌ منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت از ساخت مجموعه‌‌ای جدید در محل مذکور خبر داد و افزود: ‌مجموعه بزرگ تفریحی و گردشگری شهر رشت با مشارکت بخش خصوصی در سه بخش پارک سرپوشیده،‌ پارک سرباز و باغ ایرانی در باغ محتشم احداث می‌شود.

محجوب با اشاره به اینکه فراخوان لازم جهت ساخت این مجموعه اعلام شده است بیان داشت:‌ دفتر سرمایه‌گذاری شهرداری رشت فراخوان ایجاد این فضای تفریحی گردشگری را در سه بخش ویژه اعلام کرده و در حال حاضر نیز منتظر جذب سرمایه‌گذار واجد شرایط برای احداث پروژه است.

وی واگذاری طرح مذکور به سرمایه‌گذار را پس از طی مراحل قانونی آن یعنی شرکت و برنده شدن در مناقصه دانست و گفت:‌ باغ محتشم از فضاهای بسیار خاطره‌ انگیز برای مردم شهر رشت محسوب می‌شود و امیدواریم عملیات احداث این پروژه پس از معرفی سرمایه‌گذار هرچه سریع‌تر آغاز شود.

رئیس سازمان سیما،‌ منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت خاطرنشان کرد:‌ ایجاد و احداث پارک‌های محله‌ای در مناطق و محلات مختلف سطح شهر رشت از جمله طرح‌های مهم و اولویت‌داری است که در برنامه‌های امسال سازمان سیما منظر شهرداری رشت به آن توجه شده است.

محجوب به ایجاد طرح‌هایی تحت عنوان باغات شهری نیز اشاره کرد و ابراز داشت:‌ جهت احداث باغات شهری علاوه بر اعتبارات ویژه به زمین‌های بزرگ مقیاس در سطح شهر رشت نیازمند هستیم که پس از شناسایی و انجام امور مربوط به تملک اراضی مربوطه،‌ کار احداث آن‌ها آغاز می‌شود.

وی از مشارکت بخش خصوصی در طرح ایجاد باغات شهری خبر داد و تصریح کرد:‌ طبق گزارشات رسیده میزان استقبال سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت همکاری و مشارکت در طرح‌های مختلف شهرداری رشت از جمله ایجاد باغات شهری تاکنون بسیار خوب و مطلوب بوده است.

محجوب سایر برنامه‌های سازمان سیما،‌ منظر و فضای سبز شهرداری رشت را نیز برشمرد و اظهار داشت:‌ ایجاد پارک‌های محله‌ای به‌ویژه در مناطق کمتر برخوردار شهر رشت،‌ ساخت المان‌های شهری،‌مناسبتی و نمادهای ویژه از جمله برخی از برنامه‌‌های این سازمان است.

وی به یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی که اجرای آن به سازمان سیما منظر محول شده است اشاره کرد و ابراز داشت:‌ طرح شب‌های روشن رشت از جمله این برنامه‌ها است که سعی داریم با بهره‌گرفتن از نورپردازی‌های ویژه و ابتکارات خاص شب‌های دل‌انگیزی را برای شهروندان ‌پدید آوریم.
برچسب ها: شهرفردا ، گیلان ، فضای سبز
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.