کد خبر: ۷۶۰۴۰
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی با اشاره به وجود نقاط پرحادثه و مستعد تصادف در محورهای مواصلاتی استان گفت: عملیات اجرایی اصلاح ۱۲ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان تا پایان امسال آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جعفر شهامت در بازدید از طرح های راهداری در جاده های خراسان جنوبی به وجود 76 نقطه پرحادثه و مستعد تصادف در محورهای مواصلاتی استان تا پیش از شروع رفع این نقاط اشاره کرد و اظهار داشت: از این تعداد، رفع 27 نقطه حادثه خیز در شورای ترافیک استان تصویب شده که عملیات زودبازده شامل آشکارسازی و نصب علایم آن انجام شده است.

وی گفت: برای رفع نقاط حادثه خیز استان 300 میلیون تومان با تخصیص صد درصدی هزینه که با این اعتبار نقاط مستعد تصادف هم آشکارسازی شده است.

وی با اشاره به این که سال گذشته برای نصب علایم و خط کشی محورهای مواصلاتی استان حدود هشت میلیارد تومان اعتبار تامین شده است افزود: از این رقم حدود 45 درصد آن تخصیص یافته و حدود چهار هزار و 500 کیلومتر خط کشی انجام شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی بیان کرد:  سال گذشته 16 هزار تابلو و علایم مورد نیاز در راه های استان نصب یا بازسازی شده است.

شهامت به نصب دوربین های کنترل سرعت درجاده های استان اشاره کرد وگفت: در کل استان 68 دستگاه دوربین ثبت تخلف و کنترل سرعت نصب شده است که روزانه به طور متوسط بیش از 300 تخلف رانندگی را ثبت و برای رانندگان خاطی برگ جریمه صادر می کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان جنوبی اظهار داشت: برای نصب، راه اندازی و خدمات پشتیبانی این دوربین ها حدود 10 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: 186 دستگاه مینی بوس، اتوبوس و سواری ناوگان حمل و نقل عمومی استان فرسوده است که باید از رده خارج شود.

وی بیان کرد: میانگین عمرمتوسط اتوبوسهای عمومی برون شهری استان 12.18 سال، میانگین عمر مینی بوس های عمومی برون شهری استان 20.63 سال و میانگین عمر سواری های عمومی برون شهری هم 8.54 سال است که میانگین عمر اتوبوس های عمومی استان دو سال با میانگین عمر کشوری تفاوت دارد اما فاصله آماری مینی بوس ها و سواری های استان در مقایسه با رقم کشوری در رده مناسبی قرار گرفته است. 

شهامت اظهار داشت: 248 اتوبوس، 115 مینی بوس و 212 دستگاه سواری کرایه ای در حوزه حمل و نقل برون شهری استان فعال است که از این تعداد 45 دستگاه اتوبوس، 77 دستگاه مینی بوس و 64 دستگاه سواری باید از رده خارج شوند و در فرایند نوسازی شرکت کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان جنوبی به وضعیت اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری در استان اشاره کرد و گفت: به دلیل شرایط خاص اقتصادی و نوسان قیمت اتوبوس، سال گذشته استقبالی از طرح های نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در استان نشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

کارشناس بازار مسکن گفت: درحالیکه در دنیا راهکارهایی نظیر تعیین اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف شهری، تعیین دفعات و حداکثر میزان افزایش اجاره‌بها و نیز تعیین شرایط فسخ و تمدید قرارداد اجاره برای حمایت از مستاجران تدوین شده رشد اجاره بها در ایران تابع تورم عمومی و تورم مسکن است.
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.