کد خبر: ۷۶۰۲۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
در میان پایتخت‌های کشور‌های عضو اتحادیه اروپا، شهر رم (پایتخت ایتالیا)، بیشترین میزان نارضایتی شهروندان را از نظر شرایط زیست‌محیطی دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از شبکه تلویزیونی رای نیوز ایتالیا، موسسه آمار اتحادیه اروپا در گزارشی در خصوص شرایط زیست محیطی در کشورهای اروپایی اعلام کرد از نظر زیست محیطی، پایتخت ایتالیا کثیف‌ترین شهر در میان دیگر پایتخت های کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

موسسه آمار اتحادیه اروپا (یورواستات) در تازه ترین گزارش خود در خصوص آلودگی محیط زیست، اعلام کرد، در میان دیگر پایتخت های کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شهر رم ( پایتخت ایتالیا )، بیشترین میزان نارضایتی شهروندان را از نظر شرایط زیست محیطی دارد.

در همین زمینه و براساس نظرسنجی‌های این موسسه در 109 شهر اروپایی در سال 2015 میلادی، فقط 9 درصد از مصاحبه شوندگان در خصوص پاکیزگی و شرایط بهداشتی شهر رم نظر مثبت داشته اند.

اما در عوض، 95 درصد از افراد مصاحبه شونده از شرایط زیست محیطی لوکزامبورگ ابراز رضایت کرده اند. پس از آن، وین با 90 درصد در رده بعدی قرار دارد. در این میان، میزان رضایت مصاحبه شوندگان در شهر پاریس ( پایتخت فرانسه ) 49 درصد، بروکسل 45 درصد، آتن 41 درصد و مادرید 38 درصد است. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.