کد خبر: ۷۶۰۲۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
در میان پایتخت‌های کشور‌های عضو اتحادیه اروپا، شهر رم (پایتخت ایتالیا)، بیشترین میزان نارضایتی شهروندان را از نظر شرایط زیست‌محیطی دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از شبکه تلویزیونی رای نیوز ایتالیا، موسسه آمار اتحادیه اروپا در گزارشی در خصوص شرایط زیست محیطی در کشورهای اروپایی اعلام کرد از نظر زیست محیطی، پایتخت ایتالیا کثیف‌ترین شهر در میان دیگر پایتخت های کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

موسسه آمار اتحادیه اروپا (یورواستات) در تازه ترین گزارش خود در خصوص آلودگی محیط زیست، اعلام کرد، در میان دیگر پایتخت های کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شهر رم ( پایتخت ایتالیا )، بیشترین میزان نارضایتی شهروندان را از نظر شرایط زیست محیطی دارد.

در همین زمینه و براساس نظرسنجی‌های این موسسه در 109 شهر اروپایی در سال 2015 میلادی، فقط 9 درصد از مصاحبه شوندگان در خصوص پاکیزگی و شرایط بهداشتی شهر رم نظر مثبت داشته اند.

اما در عوض، 95 درصد از افراد مصاحبه شونده از شرایط زیست محیطی لوکزامبورگ ابراز رضایت کرده اند. پس از آن، وین با 90 درصد در رده بعدی قرار دارد. در این میان، میزان رضایت مصاحبه شوندگان در شهر پاریس ( پایتخت فرانسه ) 49 درصد، بروکسل 45 درصد، آتن 41 درصد و مادرید 38 درصد است. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.