کد خبر: ۷۶۰۱۷
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
شهردار لندن به تازگی روزهای بدون خودرو را برای مقابله با بحران آلودگی هوا اعلام کرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بحرانی که به گفته کارشناسان، سالانه مسئول مرگ و میر 40 هزار نفر در انگلستان است.

سه شنبه هفته گذشته صادق خان، شهردار لندن اعلام کرد که مناطق خاصی از پایتخت در برخی روزهای هفته، کاملا عاری از خودرو خواهند شد. به گفته صادق خان، در کنار این اقدام شهرداری لندن تمام توان خود را برای اولویت دادن به پیاده روی، دوچرخه سواری و استفاده موثر از ناوگان حمل و نقل عمومی به کار خواهد گرفت تا شهروندان کمتر به خودروهای شخصی خود وابسته باشند.

شهردار لندن قانون روزهای بدون خودرو را تصویب کرده است و این قانون از 22 سپتامبر 2018 در پایتخت انگلستان اجرایی می شود. براساس این قانون بخش وسیعی از مرکز لندن، از ساعت 9 صبح تا 6 عصر در روزهای پایانی هفته عاری از خودرو خواهد بود.

مطالعات نشان می دهد که سالانه تنها در لندن، 10 هزارنفر در اثر آلودگی هوا دچار مرگ زودرس می شوند. خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی و بیماری های تنفسی مانند آسم در کودکان و سالمندان ساکن شهر طی سال های اخیر چند برابر شده است. به همین منظور هم اکنون کمپین ‌های زیادی در حمایت از این طرح در لندن راه اندازی شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.