کد خبر: ۷۶۰۱۷
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
شهردار لندن به تازگی روزهای بدون خودرو را برای مقابله با بحران آلودگی هوا اعلام کرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بحرانی که به گفته کارشناسان، سالانه مسئول مرگ و میر 40 هزار نفر در انگلستان است.

سه شنبه هفته گذشته صادق خان، شهردار لندن اعلام کرد که مناطق خاصی از پایتخت در برخی روزهای هفته، کاملا عاری از خودرو خواهند شد. به گفته صادق خان، در کنار این اقدام شهرداری لندن تمام توان خود را برای اولویت دادن به پیاده روی، دوچرخه سواری و استفاده موثر از ناوگان حمل و نقل عمومی به کار خواهد گرفت تا شهروندان کمتر به خودروهای شخصی خود وابسته باشند.

شهردار لندن قانون روزهای بدون خودرو را تصویب کرده است و این قانون از 22 سپتامبر 2018 در پایتخت انگلستان اجرایی می شود. براساس این قانون بخش وسیعی از مرکز لندن، از ساعت 9 صبح تا 6 عصر در روزهای پایانی هفته عاری از خودرو خواهد بود.

مطالعات نشان می دهد که سالانه تنها در لندن، 10 هزارنفر در اثر آلودگی هوا دچار مرگ زودرس می شوند. خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی و بیماری های تنفسی مانند آسم در کودکان و سالمندان ساکن شهر طی سال های اخیر چند برابر شده است. به همین منظور هم اکنون کمپین ‌های زیادی در حمایت از این طرح در لندن راه اندازی شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

شهردار تهران گفت: شهرداری از دولت برای خرید تجهیزات مترو و نردبان‌های آتش نشانی درخواست دلار 4200 تومانی کرده است. دولت با نربان ها موافقت کرده و در حال بررسی تجهیزات مترو است. البته معتقدم باید شرایط کشور را درک کنیم.
تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

افشانی در مراسم افتتاح تونل آرش-اسفندیار که مسیر شرق بزرگراه مدرس را به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند، گفت: این پروژه 220 میلیارد تومان هزینه مصرف داده است.