کد خبر: ۷۶۰۱۷
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
شهردار لندن به تازگی روزهای بدون خودرو را برای مقابله با بحران آلودگی هوا اعلام کرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بحرانی که به گفته کارشناسان، سالانه مسئول مرگ و میر 40 هزار نفر در انگلستان است.

سه شنبه هفته گذشته صادق خان، شهردار لندن اعلام کرد که مناطق خاصی از پایتخت در برخی روزهای هفته، کاملا عاری از خودرو خواهند شد. به گفته صادق خان، در کنار این اقدام شهرداری لندن تمام توان خود را برای اولویت دادن به پیاده روی، دوچرخه سواری و استفاده موثر از ناوگان حمل و نقل عمومی به کار خواهد گرفت تا شهروندان کمتر به خودروهای شخصی خود وابسته باشند.

شهردار لندن قانون روزهای بدون خودرو را تصویب کرده است و این قانون از 22 سپتامبر 2018 در پایتخت انگلستان اجرایی می شود. براساس این قانون بخش وسیعی از مرکز لندن، از ساعت 9 صبح تا 6 عصر در روزهای پایانی هفته عاری از خودرو خواهد بود.

مطالعات نشان می دهد که سالانه تنها در لندن، 10 هزارنفر در اثر آلودگی هوا دچار مرگ زودرس می شوند. خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی و بیماری های تنفسی مانند آسم در کودکان و سالمندان ساکن شهر طی سال های اخیر چند برابر شده است. به همین منظور هم اکنون کمپین ‌های زیادی در حمایت از این طرح در لندن راه اندازی شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به بررسی استفساریه مستثنی شدن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی فرایند انتخاب شهردار چند روز به تعویق افتاد.
سقوط دلار دیوانه

سقوط دلار دیوانه

فشار بازار ارز از روز دوشنبه افتاد ،تا در یک سراشیبی از 17 به 15 هزار تومان تنزل یابد ،سقوط قیمتی که کارشناسان معتقدند به دلیل عرضه دلارهای خانگی به بازار ،تصمیمات جدید بانک مرکزی ،افزایش قیمت نفت اتفاق افتاده و روند نزولی استمرار خواهد داشت.