کد خبر: ۷۵۷۳۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد گفت: امسال ۹ پروژه پایگاه شهری در یاسوج از محل منابع استانی و ملی در حوزه طرح تحول سلامت وارد فاز اجرایی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محسن مرادی در گفت‌وگو با خبرنگاران در یاسوج اظهار داشت: از محل طرح تحول سلامت پروژه‌های مهمی در شهرستان بویراحمد احداث شده که به طور حتم در ارتقای شاخص‌های بهداشتی در این شهرستان تاثیر بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته 98 درصد نوزادان معادل 6 هزار و 375 نفر از حیث بحث کم کاری تیروئید غربالگری شدند، افزود: از این تعداد تنها 40 نفر کم کاری تیروئید داشتند.

مرادی با اشاره به اینکه همچنین در سال 96 توسط بهورزان 80 درصد بیماران فشارخونی شامل 10 هزار و 219 نفر مراقبت شدند، ادامه داد: با برنامه ریزی انجام شده 60 درصد جمعیت بالای 30 سال خطرسنجی بیماری قلبی و عروقی انجام شده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد ادامه داد: 43 پزشک، 19 دندانپزشک، 45 ماما و 24 نیروی آزمایشگاه در طرح پزشک خانواده در مراکز درمانی این شهرستان به مردم ارائه خدمت می‌کنند.

مرادی با بیان اینکه در سال گذشته مرکز بدون پزشک نداشتیم، خاطرنشان کرد: برخورداری مراکز درمانی شهری و روستایی شهرستا بویراحمد از مامایی 100 درصد است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

کارشناس بازار مسکن گفت: درحالیکه در دنیا راهکارهایی نظیر تعیین اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف شهری، تعیین دفعات و حداکثر میزان افزایش اجاره‌بها و نیز تعیین شرایط فسخ و تمدید قرارداد اجاره برای حمایت از مستاجران تدوین شده رشد اجاره بها در ایران تابع تورم عمومی و تورم مسکن است.
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.