کد خبر: ۷۵۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند:
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند از دستگیری ۴ شکارچی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد و گفت: از این افراد ۲ قبضه سلاح و لاشه ۲ راس «کل وحشی» کشف و ضبط شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عباس میرزاکریمی در گفتگو با خبرنگاران از دستگیری ۴ متخلف با سابقه شکار در منطقه «کوه سفید» دماوند خبر داد و افزود: این افراد در یک عملیات ۸ ساعته نفس گیر دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند اضافه کرد: افراد دستگیر شده جزو متخلفان با سابقه و حرفه ای هستند، که در این منطقه به شکار می پرداختند.

وی افزود: از این افراد ۲ قبضه سلاح و لاشه ۲ راس «کل وحشی» کشف و ضبط شد.

میرزاکریمی گفت: بازداشت شدگان با تشکیل پرونده قضایی و روانه زندان شدند.

بر اساس این گزارش، منطقه کوه سفید که بخشی از آن در استان تهران و بخش دیگر در استان سمنان است، از سال ۸۴ به عنوان منطقه شکار ممنوع انتخاب شده و درحدود ۱۵۰ هزار هکتار وسعت دارد.

در «کوه سفید» شغال، گرگ، قوچ و میش، کبک و تیهو، قوچ، میش، کل ، بز، گرگ، روباه و گونه هایی از جمله جوندگان، کبک معمولی، کبوتر و بسیاری از پرندگان شکاری و همچنین گربه پالاس نیز مشاهده شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

رشد اجاره بها از اول تیر چقدر است؟/ راهکار حمایت از مستاجران

کارشناس بازار مسکن گفت: درحالیکه در دنیا راهکارهایی نظیر تعیین اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف شهری، تعیین دفعات و حداکثر میزان افزایش اجاره‌بها و نیز تعیین شرایط فسخ و تمدید قرارداد اجاره برای حمایت از مستاجران تدوین شده رشد اجاره بها در ایران تابع تورم عمومی و تورم مسکن است.
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.