کد خبر: ۷۵۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷
بین تمام برج های پر زرق و برق شهر شنزن در چین، 16 هزار اتوبوس الکتریکی مسئول جابه جایی مسافران هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در سال 1980 شهر شنزن فقط یک روستای کوچک با جمعیت 30 هزار نفری بود. در حال حاضر این شهر 12 میلیون جمعیت دارد و تغییرات قابل ملاحظه ای را تجربه کرده است. ناوگان حمل و نقل عمومی شنزن بسیار مجهز است و برای کنترل آلودگی هوا، مقامات این شهر تصمیم گرفته اند، اتوبوس های الکتریکی را به این ناوگان وارد کنند. 

شنزن در حال حاضر تنها شهر چین است که 100 درصد اتوبوس های عمومی آن برقی هستند. این شهر در واقع بزرگترین ناوگان اتوبوس های سازگار با محیط زیست را در جهان دارد.

شهر شنزن به نفع محیط زیست پای خود را فراتر گذاشته، به طوری که در حال حاضر مدیران شهری تصمیم گرفته اند تاکسی های الکتریکی را نیز وارد سیستم حمل و نقل عمومی کنند. این شهر که هم اکنون سهم بزرگی در کاهش آلودگی هوا دارد، به الگوی موفقی برای سایر شهرهای بزرگ جهان از جمله لندن تبدیل شده است. به طوری که لندن نیز قصد دارد تا سال 2030 ناوگان حمل و نقل عمومی خود را به اتوبوس های برقی مجهز کند. واشنگتن دی سی و نیویورک نیز همین هدف را دنبال می کنند.

این نکته ثابت شده که با تغییر سیستم حمل و نقل عمومی شهر به سیستم کاملا الکتریکی، آلاینده های تنفسی شهر به طور قابل توجهی کاهش می یابد. شهر شنزن در نهایت به این نتیجه رسیده است که زندگی انسان بیشتر از سود شرکت های نفتی خارجی ارزش دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

شهردار تهران گفت: شهرداری از دولت برای خرید تجهیزات مترو و نردبان‌های آتش نشانی درخواست دلار 4200 تومانی کرده است. دولت با نربان ها موافقت کرده و در حال بررسی تجهیزات مترو است. البته معتقدم باید شرایط کشور را درک کنیم.
تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

افشانی در مراسم افتتاح تونل آرش-اسفندیار که مسیر شرق بزرگراه مدرس را به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند، گفت: این پروژه 220 میلیارد تومان هزینه مصرف داده است.