کد خبر: ۷۵۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر در گفت‌وگو با شهر فردا:
عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر گفت: خروج طلا زمانی منطقی است که قیمت طلای داخلی کمتر از اونس جهانی بوده و تقاضا در کشورهای عربی زیاد باشد لذا در شرایط کنونی خروج طلا شایعه ای بیش نیست.
محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به شایعات خروج طلا از کشور گفت: خروج طلا از کشور شایعه‌سازی بازارهای داخلی است و به هیچ وجه طلایی از کشور خارج نشده است.

وی افزود: خروج طلا از کشور وقتی محتمل است که قیمت آن پایین‌تر از طلای جهانی بوده و تقاضا برای آن در کشورهای همسایه بالا باشد، این در حالیست که هم اکنون قیمت طلای داخلی از اونس جهانی بالاتر است.

عضو هیات مدیره طلا و جواهر کشور گفت: نگهداری طلا در خانوارهای ایرانی رسمی کهن است و برآوردها نشان می دهد اگر هر ایرانی فقط 2.5 گرم طلا داشته باشند چیزی حدود 200 تن طلا در خانه های مردم وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که نواسانات ارز جایگزین بازار طلا شده است گفت: نوسانات قیمت جزء جدانشدنی بازار طلاست هرچند نمی‌توان نوسانات بازار ارز را در بازار طلا بی اثر دانست اما نمی توان التهاب و دامنه شمول بازار ارز را به بازار طلا تعمیم داد.
برچسب ها: طلا ، ارز ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

با خروج آمریکا از برجام دو سناریو ماندن و رفتن اروپایی‌ها از صنعت خودرو محتمل است که می تواند وضعیت بازار خودرو را تغییر دهد. هرچند مجلسی‌ها معتقدند قراردادهای خودرویی مانع از خروج یک جانبه خودروسازان خارجی است و منجر به پرداخت غرامت خواهد شد.
ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

دبیرکل مجمع جهانی شهرهای اسلامی از ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان خبر داد که براساس آن گردشگر، تعامل آموزشی، احساسی، اجتماعی و مشارکتی با مکان و مردمی که در آن سکونت دارند خواھد داشت و از همین رو گردشگر خود را ھمچون شھروند حس می کند.