کد خبر: ۷۵۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک:
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: رشد قیمت مسکن حبابی بوده و با شروع ماه رمضان شیب قیمت ها پایدار نمانده و برای جذب متقاضی باید واقعی شود.
حسام عقبایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به افزایش قیمت مسکن گفت: رشد قیمت مسکن در شرایط کنونی با شیب تندی افزایش پیدا کرده و بزودی واقعی خواهد شد چرا که انصراف خریداران از حضور در بازار مسکن نشان می دهد رشد حبابی اثر معکوس در بازار مسکن داشته است.

وی افزود: تا دو ماه آینده قیمت مسکن از شکل حبابی کنونی خارج شده و با اتمام ماه رمضان واقعی خواهد شد.

عقبایی با اشاره به قانون اخذ مالیات از خانه های خالی گفت: از یک سو آمار تولید واحدهای مسکونی کاهش یافته و واحدهایی که قرار بود از آنها مالیات گرفته شود به علت ضعف سامانه شناسایی هنوز اجرایی نشده است.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر هرچند افزایش قیمت مسکن تا حدودی حباب است اما بخشی از آن به علت نوسانات بازار ارز و همچنین عدم تعادل عرضه و تقاضا صورت گرفته است.

این کارشناس بازار ادامه داد: بیش از 34 منبع اطلاعاتی برای شناسایی واحدهای مسکونی خالی از سکنه وجود دارد که هنوز نتوانسته در خدمت وزارت مسکن و شهرسازی قرار گیرد.

گفتنی است تعداد خانه‌های خالی از سکنه در کل کشور طی 10 سال 1385 تا 1395 از 633 هزار واحد در سال 1385 به 1،6 میلیون واحد در سال 1390 و به 2،6 میلیون واحد مسکونی در سال 1395 افزایش یافت بنابراین این اعداد نشان می دهد که ورود این واحدها تا چه حد می‌تواند بر کنترل قیمت مسکن مفید و موثر باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویض پرچم گنبد حرم حضرت معصومه (س)/ تصاویر

تعویض پرچم گنبد حرم حضرت معصومه (س)/ تصاویر

پرچم حرم حضرت معصومه (س) در شب میلاد خجسته و با سعادت کریمه اهل بیت(ع) تعویض و آیین نقاره زنی خادمان در آن آستان مقدس برگزار شد.
موادغذایی و کالاهای اساسی غرق در سونامی گرانی

موادغذایی و کالاهای اساسی غرق در سونامی گرانی

سونامی گرانی که از چندماه گذشته بازار داخلی ایران را درنوردیده و سر از همه زیربخش های اقتصادی نیز درآورده حالا به تایید بانک مرکزی نیز رسیده و خبر از رشد 30 تا 80 درصدی قیمت کالاهای اساسی و سفره غذایی مردم دارد.