کد خبر: ۷۵۰۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱
مدیرعامل انتشارات جوکار مطرح کرد
مدیرعامل انتشارات جوکار با تاکید بر اینکه باید ارائه خدمات به مشتریان حوزه نشر به سمت خدمات وب مستر سوق داده شود ادامه داد: در گاج مارکت با دسترسی به محتوای که به کاربر ارائه می‌شود، سایت با کاربر همراه شده است تا کتاب مناسب با سلایق وی به مخاطب ارائه شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ابوالفضل جوکار با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب سابقه سی‌ویک‌ساله داشته و حرکت بزرگ فرهنگی است اظهار کرد: نمایشگاه کتاب تهران فرصتی برای ارائه خدمات ناشران است و با وجود همه نقاط مثبت موجود متأسفانه نکات منفی را نیز دارا است.

وی ادامه داد: در برگزاری نمایشگاه کتاب با کلیدواژه‌های همچون ترافیک، تهویه نامناسب سالن‌ها، عدم دسترسی سریع به کتاب‌های موردنیاز افراد و.... مواجه هستیم، اما با همه این مشکلات کتاب با معجزه وجود خود همه مشتاقان خود را قانع می‌کند تا با وجود همه این مشکلات با هر حال و احوالی در این مکان حضور پیداکرده و نسبت به تهیه کتاب همت گمارند.

مدیرعامل انتشارات جوکار تصریح کرد: متأسفانه متراژهای ارائه‌شده در نمایشگاه سی‌ویکم با توجه به میزان استقبال و اثرگذاری انتشارات موجود صحیح نبوده است، برای انتشاراتی که میزان چاپ آن مشخص است به طبع باید شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شود تا مراجعه‌کنندگان آن دچار سردرگمی و اتلاف وقت نشوند، این مهم در حالی است که یک اصل ساده در برگزاری نمایشگاه‌های در این سطح است، با وجود شرایط موجود ما به‌عنوان ناشر شرمنده مراجعه کنندگان هستیم.

وی با اشاره به اینکه سامانه‌های جایگزین، فرصت‌های برابر و تنوع ذائقه‌های فرهنگی می‌توانند به‌خوبی نیاز مردم را پاسخگو باشند، اظهار کرد: اگر متولیان برگزاری نمایشگاه کتاب در وزارت ارشاد با هماهنگی با ناشران نسبت به برگزاری نشست‌های تخصصی در این حوزه قبل از آغاز نمایشگاه اقدام کنند، ناشران نیز با ارائه راهکارهای که نسبت به این مهم دارند آماده ارائه خدمات مناسب به مراجعه‌کنندگان هستند، در حال حاضر واقعا امکان ارائه خدمات مناسب با ظرفیت موجود امکان‌پذیر نیست.

جوکار ادامه داد: در نمایشگاه امسال امکانات خدماتی و رفاهی بسیار پایین بوده و متأسفانه بن‌های تخفیف درست توزیع نشده است، مورد مهم بعدی رفت‌وآمد مراجعه‌کنندگان است که در ساعت‌های پایانی نمایشگاه دچار آشفتگی خاصی شده و مراجعه‌کننده عاجز از چگونگی خروج بی‌دردسر از نمایشگاه سی و یکم است.

وی با اشاره به عدم استفاده از سامانه‌های نوین فروش انتشارات گاج در نمایشگاه سی و یکم اظهار کرد: ایده‌های نو در نحوه فروش و خدمات آنلاین در مجموعه گاج فراهم است اما به دلیل عدم زیرساخت اجرایی مناسب در بستر نمایشگاه متأسفانه این مهم به نحو مطلوب اجرایی نشده است و سامانه آنلاینی که در گاج مارکت موجود است در هر ساعت شبانه‌روز با امکان ارائه به مشتریان فراهم‌ شده است.

مدیرعامل انتشارات جوکار ادامه داد: سایت گاج مارکت با یک هوش مصنوعی مناسب به علایق شما کمک می‌کند تا به کتاب‌های که مناسب ذائقه و نیاز شما است دسترسی پیدا کنید. گاج مارکت بدون محدودیت و بزرگ‌تر از یک فروشگاه اینترنتی بوده و یک فروشنده اینترنتی است و برای هر محصول یک قصه دارد و با ارائه محتوا و قابلیت مقایسه برای کاربر امکان‌های متنوعی را به مراجعه‌کننده خود ارائه می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه باید ارائه خدمات به مشتریان حوزه نشر به سمت خدمات وب مستر سوق داده شود ادامه داد: در گاج مارکت با دسترسی به محتوای که به کاربر ارائه می‌شود، سایت با کاربر همراه شده است تا کتاب مناسب با سلایق وی به مخاطب ارائه شود. گاج به‌عنوان یک شرکت ارزش‌مدار به دنبال نسلی از این فروشگاه‌ها است که در دنیا متداول است. نکته حائز اهمیت این مهم است که بیش از 70 درصد کسانی که از گاج مارکت خرید کرده‌اند برای نخستین بار از بستر فضای مجازی برای خرید بهره برده‌اند. گاج هرگز یک بنگاه اقتصادی نیست، گاج یک ارزش است که در ذهن مخاطب ایجادشده است و باید به دنبال تقویت و تثبیت این مهم باشیم.

جوکار ادامه داد: یکی دیگر از خدمات نوین انتشارات گاج در بستر وب پایگاه اینترنتی دکتر آی‌کیو است، این پایگاه بیش از 8 هزار ساعت فایل آموزشی از اساتید خبره کشور را به‌صورت رایگان تهیه‌کرده و در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و تمام راهبرد پیش‌بینی‌شده برای این بخش کاملاً رایگان طراحی ‌شده است.

مدیرعامل انتشارات جوکار در خصوص مسؤولیت اجتماعی این انتشارات اظهار کرد: انتشارات گاج در مسؤولیت‌های اجتماعی کارهای مناسبی در شأن مردم عزیز ایران انجام داده است، یکی از این طرح‌های موفق مای گاج است که با توجه به اینکه در سال نزدیک به 15 میلیون کتاب آموزشی خریداری می‌شود و پس از گذشت دوره تحصیل خاص آن به‌نوعی قابلیت استفاده برای خریدار آن را ندارد در مای گاج طرح خریدوفروش کتاب‌های نو و دست‌دوم برقرار شد تا توسعه عدالت آموزشی نیز برقرار باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر انتشارات گاج با 16 سال سابقه، بیشترین تنوع برند و چاپ و مسؤولیت اجتماعی را دارا است و بیش از 100 هزار نفر از مجموع 600 هزارنفری فرهنگیان سخت‌کوش کشور در گاج مشغول فعالیت هستند که ثمره این مهم چاپ 13 میلیون جلدی کتاب‌های انتشارات گاج است که به نسبت تعداد دانش آموزان کشور عدد قابل‌توجهی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.
ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل از ضرورتهای بیان شده در کتاب اقتصاد حمل و نقل شهری است.