کد خبر: ۷۴۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با شهرفردا مطرح کرد؛
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در برجام هیچکدام از تعهدات اقتصادی 1 + 5 اجرایی نشد، نه سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفت و نه مشکلات بانکی ایران حل شد با خروج آمریکا از برجام نیز ماهیت اقتصادی کنونی بازار ایران تغییر نخواهد کرد.
عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به آثار اقتصادی خروج آمریکا از برجام گفت: خروج آمریکا از برجام تغییرات جزیی در بازار اقتصادی خواهد داشت، اما نمونه این تغییرات را پیش از این ایران پشت سرگذشته است.

وی افزود: افزایش در قیمت نفت اگر ادامه پیدا کند تا حدودی جبران گرانی های پس از خروج آمریکا را خواهد کرد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: فراموش نکنیم هرگز فضای باز اقتصادی در دوران برجام اتفاق نیفتاد و همچنان ایران برای مبادلات پول با مشکلات عدیده روبرو بود و جذب سرمایه‌گذاریهای خارجی که می‌توانست در اقتصاد ایران اثر بگذارد صورت نگرفت لذا تفاوت معنی داری در برجام و خروج از برجام آمریکا برای اقتصاد ایران وجود ندارد.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: ایران در برجام تعهدات هسته ای و سیاسی داشت و گروه 1+ 5 تعهدات اقتصادی که به جز واردات چند هواپیما با قیمت بسیار بالا عملا طرف مقابل به هیچکدام از تعهدات خود عمل نکرد و تحریمهای ایران ادامه یافت و حتی تکرار شد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این در حالی بود که ایران همه تعهدات خود در حوزه هسته‌ای را انجام داد و به تایید آژانس نیز رسید لذا با خروج رسمی آمریکا از برجام عملا اتفاق جدیدی نخواهد افتاد.

وی تاکید کرد: تغییراتی در بازار و افزایش قیمت ها مشابه همه تاثیرات سیاسی بر بازار ملی محتمل است که به هیچ وجه نگران کننده نیست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به بررسی استفساریه مستثنی شدن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی فرایند انتخاب شهردار چند روز به تعویق افتاد.
سقوط دلار دیوانه

سقوط دلار دیوانه

فشار بازار ارز از روز دوشنبه افتاد ،تا در یک سراشیبی از 17 به 15 هزار تومان تنزل یابد ،سقوط قیمتی که کارشناسان معتقدند به دلیل عرضه دلارهای خانگی به بازار ،تصمیمات جدید بانک مرکزی ،افزایش قیمت نفت اتفاق افتاده و روند نزولی استمرار خواهد داشت.