کد خبر: ۷۴۸۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
یک مستندساز در نشست حمایت از کالای ایرانی
یک مستند ساز گفت : هند توانست با ملی گرایی مصرفی و تلفیق فرهنگ و هنر و همچنین کیفیت و کنترل قیمت وفاداری به برند داخلی را در هندوستان اجرایی کرده و اقتصاد خود را متحول کند.
علیرضاتوحیدی ، دانشجوی دکتری مدیریت و مستندساز صدا وسیما در حاشیه نشست ظرفیتهای رسانه در حمایت از کالای ایرانی در گفتگو باخبرنگارپایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،گفت : استفاده از مبنای اقتصاد مقاومتی پیش از این در بسیاری از کشورها اجرایی شده و با بومی سازی و با استفاده از هویت ملی و عرق ملی توانسته اقتصادبسیاری از کشورها را متحول کند.


وی افزود : برای نخستین بار فردی به عنوان a.shinp  درهندوستان ودر سال (1987) وازه
 consumer ethnscentrism  به معنای ملی گرایی مصرفی را که متفاوت با nationalism  است را معادل سازی کرد و توانست با تغییر نگرش تغییر رفتار را نیز در هندوها اجرا کند.


توحیدی همچنین خاطر نشان کرد: عرق ملی حمایت از کالای داخلی با تغییر نگرش نسبت به آینده اقتصادی کشورشان و کمک به اشتغال و وفاداری به برند داخلی صورت می گیرد.

این مستند ساز همچنین تصریح کرد: هندی ها توانستند با تلفیق فرهنگ و هنر و همچنین کیفیت و کنترل قیمت در فضای رسانه ای خود نظیر تلویزیون عمومی و سینما نگرش مردم را نسبت به تولیدات داخلی خود تغییر دهند.

وی خاطر نشان کرد : بستر فرهنگی نخستین محملی است که باید برای تغییر نگرشها نسبت به کالای ایرانی در آن فعالیت کرد ، و به مدلی بومی دست یافت که در عمق و جان ایرانیها اثربگذارد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

تعویق در فرآیند انتخاب شهردار

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به بررسی استفساریه مستثنی شدن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی فرایند انتخاب شهردار چند روز به تعویق افتاد.
سقوط دلار دیوانه

سقوط دلار دیوانه

فشار بازار ارز از روز دوشنبه افتاد ،تا در یک سراشیبی از 17 به 15 هزار تومان تنزل یابد ،سقوط قیمتی که کارشناسان معتقدند به دلیل عرضه دلارهای خانگی به بازار ،تصمیمات جدید بانک مرکزی ،افزایش قیمت نفت اتفاق افتاده و روند نزولی استمرار خواهد داشت.